Botoks

Botoks – podstawowe narzędzie medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa, powszechnie botoks, to substancja wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Botoks jest znany od ponad 70 lat i stosowany bardzo szeroko w medycynie. Botoks używany jest głównie przez neurologów i okulistów do leczenia połowiczego kurczu twarzy, kurczu powiek, zeza, u dzieci z porażeniem mózgowym, przy bólach napięciowych głowy, czy bruksizmie. Dzięki swoim właściwościom blokowania złączy nerwowo – mięśniowych, botoks znalazł zastosowanie również w medycynie estetycznej. Jest to lek, doskonale poznany i przetestowany, dzięki temu bardzo bezpieczny i przewidywalny.

Nie ma się czego bać! Działanie botoksu utrzymuje się 4-6 miesięcy, mimika stopniowo wraca do swojego pierwotnego stanu, a skóra zaczyna ponownie być zginana i zgniatana przez pracujące mięśnie. Największą obawą moich pacjentek jest „uzależnienie” skóry od botoksu. Na szczęście jest to mit! Skóra w czasie działania botoksu rozprostowuje się, gdyż nie jest zaginana przez nadmierną prace mięśni mimicznych. Nie znaczy to, że pozbywamy się mimiki – chcemy ją jedynie osłabić. Botoks jest jak kij włożony w szprychy koła – zatrzymuje na pewien czas proces starzenia się skóry. Jeśli zdecydujesz się na ponowny zabieg botoksem – utrzymamy ten efekt, jeśli nie, Twoja skóra wróci na tor starzenia zgodny z procesami biologicznymi, opóźniony jedynie o kilka miesięcy działania botoksu.

Kolejna obawa to bezpieczeństwo. W końcu botoks jest „toksyną”. Owszem, jak każda substancja zastosowana w olbrzymiej ilości, może być trucizną. Botoks podany miejscowo, w ilości maksymalnie 40  jednostek, zadziała jedynie w mięśniu, do którego został podany. Botoks podany drogą wziewną lub dożylną w ilości znacznie większej, bo około 15 000 (tysięcy!) jednostek, może sparaliżować mięśnie naszego ciała. W medycynie estetycznej używamy dawki w pełni bezpiecznej, podawanej drogą, którą nie ma szans przeniknąć w inne tkanki, niż mięśniowa.

Botoks – jak wygląda zabieg?

Zastosowanie botoksu nie wymaga znieczulenia – zabieg polega na kilku ukłuciach cieniutką igłą. Precyzyjne zdeponowanie preparatu zapewnia działanie botoksu tylko w tych mięśniach, do których zostanie podany. Zawsze dobieram jednostki minimalne botoksu, tak, żeby nie wywołać efektu maski.

Jeśli nigdy nie miałaś botoksu i nie wiesz jak bardzo chcesz zmniejszyć pracę mięśni, taki sposób pozwoli na ustalenie Twojej osobistej dawki botoksu. Podanie odpowiednio dobranej ilości botoksu zajmuje tylko moment. Cały zabieg, włączając ocenę mimiki, odkażenie skóry i wykonanie ukłuć może trwać około 20minut.

Botoks – wskazania

Botoks stosujemy w celu wygładzenia zmarszczek związanych z silną mimiką twarzy. Głębokie zmarszczki mogą wymagać połączenia technik – np. wypełnienia kwasem hialuronowym.

  • kurze łapki
  • zmarszczki czoła
  • lwia zmarszczka
  • zmarszczki królicze
  • zmarszczki palacza
  • platyzma, zmarszczki szyi
  • gummy smile, uśmiech dziąsłowy
  • broda brukowana
  • bruksizm
  • leczenie nadpotliwości

Botoks – efekty i zalecenia po zabiegu

Pierwsze efekty rozluźnienia mięśni zauważysz już po około 3 dniach od podania botoksu, efekt maksymalny pojawia się w 14 dniu. Zmniejszona praca mięśni utrzyma się około 4 – 6 miesięcy po podaniu botoksu, zależnie od siły Twojej mimiki. Bezpośrednio po zabiegu, niewskazane są podróże samolotem, przebywanie w saunie, czy solarium, zabiegi z użyciem fali radiowych. Po pełnym związaniu botoksu z mięśniem (14 dni od zabiegu) nie musisz się już niczym martwić… tylko obserwować stopniowe znikanie Twoich zmarszczek!

Szczegóły zabiegu wkrótce

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej