Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość – leczenie za pomocą botoksu

Nadmierna potliwość to częsty problem, niejednokrotnie utrudniający życie społeczne, kontakty biznesowe, uprawianie sportu.

Nadmierna potliwość dłoni utrudnia zawiązywanie nowych kontaktów, także biznesowych – ilekroć chcemy podać komuś rękę na przywitanie, zastanawiamy się, czy i tym razem dłoń będzie spocona. Tracimy pewność siebie, co jest łatwo zauważane przez rozmówcę. Nadmierna potliwość stóp powoduje przykry zapach utrzymujący się na obuwiu. Zdjęcie butów za każdym razem jest sytuacją stresową, nasilającą problem nadmiernej potliwości. Nadmierna potliwość stóp może także przyczyniać się do powstawania grzybicy, czy keratolizy dziobatej. Nadmierna potliwość pach zmniejsza zapał do ćwiczeń fizycznych, które są tak ważne w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Nadmierna potliwość pach może sprawić problem nie tylko na siłowni, ale i w trakcie spotkań biznesowych. Na koszuli pod pachami pojawiają się mokre koła? Mam na to rozwiązanie!

Stres jest głównym powodem nadmiernego pocenia się, warto jednak wykluczyć inne możliwe przyczyny, takie jak choroby neurologiczne, czy zaburzenia hormonalne. Otyłość może powodować nadmierną potliwość – warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem diety i sportu do codziennej rutyny. Zmiana stylu życia może być istotna także, jeśli palisz papierosy, pijesz dużo kawy lub spożywasz ostre przyprawy. Nadmierna potliwość wynika ze zbyt dużej aktywności gruczołów potowych. Najwięcej tych gruczołów znajduje się w okolicach pach, pachwin, a także na stopach i dłoniach.

Chcesz zmieniać koszulę kilka razy dziennie? A może wolisz zdjąć marynarkę bez skrępowania, że pod pachami widoczne będą mokre plamy? Chcesz bezskutecznie walczyć z chorobami powodowanymi nadmierną potliwością stóp? Domyślam się, że nie! Może wolisz bez skrępowania witać się ze współpracownikami, czy kontrahentami? Przytulić bliską Ci osobę?

Nie pozwól, by nadmierna potliwość wpływała na Twoje życie osobiste i zawodowe. Skuteczne leczenie nadmiernej potliwości rozwiąże Twoje problemy na długi czas!

Nadmierna potliwość – leczenie – jak wygląda zabieg?

Botoks podaję cienką igiełką, płytko pod skórę, gdzie wiąże się on ze złączami nerwowymi, zaopatrującymi gruczoły potowe. Powoduje to zahamowanie wydzielania potu na długi czas i znacząco poprawia jakość życia.
Przed zabiegiem leczenia nadmiernej potliwości wymagane jest znieczulenie miejscowe. Krem znieczulający nakładam na skórę na około godzinę czasu, dla zapewnienia pełnego komfortu.

Botoks – wskazania

 • leczenie nadmiernej potliwości
 • zmarszczki czoła
 • kurze łapki
 • zmarszczki królicze
 • lwia zmarszczka
 • platyzma, zmarszczki szyi
 • zmarszczki palacza
 • broda brukowana
 • gummy smile, uśmiech dziąsłowy
 • bruksizm

Nadmierna potliwość – leczenie – efekty i zalecenia po zabiegu

Pierwsze efekty zauważysz już po 3 dniach od zabiegu leczenia nadmiernej potliwości, efekt maksymalny jest spektakularny, oceniamy go po 2 tygodniach. Zmniejszona praca gruczołów potowych utrzyma się około 6 – 8 miesięcy po podaniu botoksu. W dniu zabiegu niewskazane są ćwiczenia fizyczne, przebywanie w saunie i solarium.

Cennik

Leczenie Nadpotliwości

 • pachy, dłonie, stopy (prawa i lewa) cena 1500 zł

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej