Wypełnianie zmarszczek

Wolumetria twarzy – wypełnienie kwasem hialuronowym

Szukasz skutecznego i naturalnego sposobu na odzyskanie pełnego kształtu policzków, brody lub marzysz, żeby twoja twarz znowu miała ładny owal? Wolumetria twarzy – wypełnienie kwasem hialuronowym jest sprawdzoną, nieinwazyjna i bezpieczną metodą podbijającą świat.

Co to jest kwas hialuronowy? Najprościej: cukier (polisacharyd) występujący w ludzkiej skórze. Dzięki niemu skóra nie wysycha i nie wiotczeje. Specjalnie przygotowany z laboratorium, zapakowany w steryną strzykawkę w postaci żelu, może już dziś poprawić Twój wygląd.

Niestety, kiedy przybywa lat, to jednocześnie ubywa kwasu hialuronowego. Włókna kolagenowe są słabsze, Twoja skóra jest mniej elastyczna i jędrna – traci zdolność wiązania wody i pojawiają się zmarszczki. Poduszeczki tłuszczowe niegdyś pięknie podkreślające rumiane policzki, zmniejszają swoją objętość, pozostawiając ubytki i wiszącą skórę. Zmniejsza się także masa tkanki kostnej, będącej przecież fundamentem twarzy. Mięśnie utrzymujące uśmiechnięty wizerunek wiotczeją, przez co nabieramy smutnego wyrazu.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej uzyskujemy naturalne i szybkie odmłodzenie skóry oraz wyglądu – twarz jest wyraźnie gładsza, a jej rysy bardziej łagodne i promienne.

Kwas hialuronowy pomoże wygładzić zmarszczki (np. wokół oczu czy na czole) oraz bruzdy nosowo-wargowe. Świetnie sprawdza się w spłycaniu blizn, wypełnianiu ust, odmłodzeniu wyglądu dłoni czy takich zabiegach jak wolumetria twarzy – mogę z łatwością przywrócić objętość i owal Twojej twarzy, wypełnić policzki, nadać żuchwie odpowiednią linię.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu substancji przy pomocy cienkiej igły. Całość trwa do ok. 45 minut. Po zakończeniu zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub nieznaczny obrzęk, który zniknie po 2–3 dniach. Od razu po zakończeniu procedury możesz normalnie funkcjonować, np. następnego dnia wrócić do pracy.

Wolumetria twarzy

To modelowanie konturów twarzy bez użycia skalpela – jedno z najbardziej popularnych zastosowań kwasu hialuronowego.

Na czym polega wolumetria twarzy? Kwas hialuronowy wstrzykuję w głębokie warstwy skóry. Preparat wypełnia i daje efekt„uniesienia”, a dodatkowo stymuluje tkanki do odbudowy. Po zastosowaniu kwasu hialuronowego wypełnione zostają zapadnięte miejsca (np. policzki), kontur twarzy wyrównany oraz przywrócony właściwy owal.

Wolumetria twarzy to szybki i pewny sposób na odmłodzenie Twojego wyglądu o kilka lat. Nie musisz obawiać się Hollywoodzkiego efektu maski, olbrzymich policzków zasłaniających oczy i nienaturalnych ust – moje poczucie estetyki nie pozwala mi na to. Po wyjściu z gabinetu zobaczysz w lustrze siebie sprzed lat, a nie inną osobę.

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Wiele osób obawia się, że wolumetria twarzy jest zabiegiem bolesnym. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Jeśli chcesz, mogę zastosować maść znieczulającą. Nierzadko zdarza się też, że preparaty używane do zabiegu mają już w swoim składzie środek łagodzący dolegliwości bólowe, dlatego dodatkowe znieczulenie nie jest konieczne. Kwas hialuronowy wstrzykuję przy pomocy igły dość głęboko, na kość, w obrębie tkanki podskórnej lub pod mięśnie.

W Twoim organizmie znajdzie się wypełnienie, stąd może pojawić się uczucie rozpierania. Preparat jest elastyczny i miękki. Zazwyczaj delikatnie masuję miejsce, w którym znalazło się wypełnienie.

Pożądany efekt jest natychmiastowy i będzie widoczny do 24 miesięcy (jego zanikanie rozpoczyna się stopniowo po ok. 12 miesiącach). Co ważne: twarz wygląda naturalnie, nie ma śladów lekarskiej ingerencji, a mimika nie jest ograniczona. Możliwe jest zaczerwienienie i lekka opuchlizna, która znika po kilku dniach. Jak przy każdym zabiegu z użyciem igły, może pojawić się siniak, jednak nie jest to zasadą.

Zabieg wolumetrii twarzy docenią osoby, które czują się źle z powodu opadającej skóry lub głębokich bruzd czy zmarszczek.

Wolumetria twarzy może być powtarzana wielokrotnie.

Kiedy warto zdecydować się na wolumetrię twarzy i wypełnienie kwasem hialuronowym:

● przy zapadniętych/zbyt wydatnych kościach policzkowych,
● przy opadających policzkach (tzw. chomikach),
● w celu wypełnienia „doliny łez” (skośne zagłębienia pod oczami),
● do redukcji zmarszczek ( „kurzych łapek” wokół oczu, czy „ust palacza”) oraz bruzd (nosowo-wargowych, „linii marionetek” przy kącikach ust),
● do konturowania zarysu żuchwy,
● do wyrównanie ubytków objętości twarzy.

Cennik

Wypełnianie zmarszczek i ust

  • bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy marionetki, zmarszczki przedmałżowinowe, wypełnianie dłoni cena do 1200 zł
  • górna i dolna dolina łez (Redensity II)
  • wypełnienie ust, konturowanie cena do 1200 zł

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej