Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – naturalny efekt

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bardzo lubianym zabiegiem wśród pacjentek w każdym wieku. Jest to kolejny skuteczny i bezpieczny sposób na wykorzystanie tego preparatu w medycynie estetycznej (obok. m.in. wolumetrii twarzy i wypełniania zmarszczek lub bruzd).

Najważniejsze jest dla mnie zachowanie naturalnych proporcji ust, nadanie im pięknego, soczystego wyglądu i nawilżenia. Kwasem hialuronowym mogę też wyrównać asymetrię warg i opracować okolicę ust. Po zabiegu twarz będzie miała promienny, uśmiechnięty wyraz. Opadające kąciki oraz zmarszczki palacza przejdą do przeszłości.

Powiększanie ust – na czym polega sekret tego zabiegu?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą we wszystkich tkankach naszego organizmu. Odpowiada on między innymi za ilość związanej wody. Dzięki niemu skóra i usta są nawilżone, jędrne i elastyczne. Pod wpływem czynników zewnętrznych, a także z wiekiem, tracimy drogocenne zapasy kwasu hialuronowego. Dlatego usta stają się mniej pełne, a skóra wokół ust traci sprężystość, wiotczeje i jest podatna na powstawanie zmarszczek.

Tutaj do akcji wkraczają preparaty z usieciowanym, czyli „zagęszczonym” w postać żelu, kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się przy wypełnianiu tkanek miękkich. Dlatego w medycynie estetycznej używany jest m.in. do powiększania ust, które z wiekiem są coraz węższe i tracą wyrazistość.

Wielu pacjentów docenia kwas hialuronowy za jedną z jego największych zalet: to substancja naturalna, występująca w naszym ciele i dlatego bezpieczna. Organizm nie traktuje tego preparatu jak ciała obcego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?

Modelowanie lub powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na iniekcyjnym wprowadzeniu preparatu w tkankę ust. Preparat dobieram w zależności od Twoich potrzeb, ale każdy zawiera usieciowany kwas hialuronowy. Ma on konsystencję mniej lub bardziej plastycznego żelu.

Podczas zabiegu stosuję bardzo cienkie igły. Żeby zapewnić Ci komfort, używam znieczulenie w postaci kremu pod okluzją. Niektóre preparaty zawierają też substancję znieczulającą. Nie musisz więc bać się bólu. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Jaki jest efekt zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Wypełnione usta:

● powiększają się (mogę też tylko je nawilżyć, bez powiększenia),
● są bardziej soczyste, zyskują malinowy kolor
● lepiej widoczny jest kontur czerwieni wargowej na granicy ze skórą,
● unoszą się smutne kąciki ust (do tego celu używam też nici liftingujące PDO).

Po zabiegu Twoja twarz będzie wyglądała weselej i młodziej. W razie potrzeby wykonam też korektę asymetrii, przywrócę prawidłowe proporcje między wargą górną i dolną. Możliwe jest odtworzenie tzw. rynienki oraz wygładzenie zmarszczek palacza. Usta będą nie tylko większe i pełniejsze, ale także odpowiednio nawilżone – to znacząco odmłodzi Twój wygląd.

Powiększenie ust kwasem hialuronowym nie wymaga interwencji chirurgicznej. Wykorzystanie kwasu hialuronowego do konturowania i powiększenia ust lub podnoszenia opadniętych kącików jest bezpieczne i skuteczne.

Po zabiegu wargi będą zaczerwienione i spuchnięte przez około 2 dni, może również pojawić się zasinienie. Zdecydowana większość pacjentów może niemal natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania.

Pełny efekt widoczny jest już po kilku dniach, a po ok. 2 tygodniach kwas hialuronowy jest już całkowicie ułożony w tkance.

Powiększenie ust kwasem hialuronowym będzie widoczne przez około 8–10, a nawet 12 miesięcy (to zależy m.in. od organizmu pacjenta, ilości wypijanej wody, palenia papierosów, ogólnego metabolizmu). Po tym czasie preparat zostanie zmetabolizowany.

Zabieg powiększania ust przeznaczony jest dla osób, które:

● mają zbyt wąskie usta,
● chcą poprawić ich kształt lub proporcje,
● mają usta z opadającymi kącikami,
● chcą poprawić asymetrię jednej z warg,
● chcą odświeżyć i „ożywić” usta,
● marzą o większych, pełniejszych wargach.

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej bezpiecznych i popularnych preparatów do powiększania ust.

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej