Nici PDO

Nici PDO, liftingujące nici – odmłodzona skóra bez użycia skalpela

Nici PDO to nowoczesny i niezwykle skuteczny sposób na jędrniejszą, pozbawioną zmarszczek skórę. Uzyskasz efekt odmłodzenia bez użycia skalpela! Zabieg jest prosty i bezpieczny.

Wyobraź sobie, że masz pod skórą rusztowanie. Stworzyły je cieniutkie nici. Nici, choć niewidoczne na zewnątrz, wykonują dla Ciebie niezwykle pożyteczną pracę. Pobudzają organizm do produkcji kolagenu, dzięki któremu masz gęstszą, jędrniejszą, bardziej gładką i „żywą” skórę. Tak w olbrzymim skrócie działają nici PDO. Brzmi ciekawie, prawda?

Spójrzmy na szczegóły dotyczące nici PDO.

Pod tajemniczym skrótem PDO kryje się polidioksanon – to właśnie z tego syntetycznego tworzywa robione są nici liftingujące. Lekarze od wielu lat wykorzystują polidioksanon do zszywania ran chirurgicznych. Teraz pożyteczne tworzywo znalazło zastosowanie w medycynie estetycznej.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem nici PDO?

Nici PDO wprowadzam w tkankę podskórną pacjentki lub pacjenta. Cel: pobudzić organizm do reakcji na obce ciało. Tutaj zaczyna się magia.

Nici powoli rozpuszczają się, a jednocześnie pobudzony organizm rozpoczyna produkcję kolagenu, czyli białka odpowiadającego za elastyczność Twojej skóry. Nowe włókna kolagenowe powstają wzdłuż nici. Tworzy się zbawienny dla skóry stelaż.

Zabieg trwa od kilkunastu do ok. 40–50 minut. Najpierw nakładam znieczulenie miejscowe. Potem wprowadzam nici PDO, używając bardzo cienkich, sterylnych igieł. Nici zostają, igły wyjmuję.

Nici PDO znikną z Twojego ciała w całości po ok. 9 miesiącach. Tak długo trwa też proces powstawania nowych włókien kolagenowych. Dzięki stopniowemu wchłanianiu nici PDO, efekt estetyczny na twarzy (lub innych częściach ciała) widoczny jest do 2 lat.

Pierwsze oznaki poprawy wyglądu skóry zauważysz po 3–4 tygodniach po zabiegu. Po 3 miesiącach będą one bardzo dobrze widoczne.

Podsumowując: nici PDO dają efekt liftingu skóry bez użycia narzędzi chirurgicznych

Nici PDO – najczęstsze pytania:

Kiedy wskazany jest zabieg z wykorzystaniem nici PDO?

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO warto wykonać, jeśli masz:

● zmarszczki na czole (poziome i pionowe),
● opadające policzki („chomiki”),
● podwójny podbródek,
● opadające brwi i powieki,
● worki pod oczami,
● tzw. zmarszczki „palacza”,
● opadające kąciki ust
● wiotką i cienką skórę.

Jakich efektów mogę spodziewać się po zabiegu?

Nici PDO pomagają w podniesieniu owalu twarzy, zapobiegają opadającym policzkom („chomikom”), wypełniają zmarszczki i bruzdy na czole, wokół oczu i ust oraz zapewniają większą gęstość skóry

Czy po zabiegu nici PDO zostają ślady?

Po zabiegu praktycznie nie ma śladów. Mogą powstać zaczerwieniania i małe siniaki, które szybko znikają. Nie potrzeba specjalnej pielęgnacji pozabiegowej. Nie ma blizn!

Jak rozpuszczają się nici liftingujące PDO?

Nici ulegają hydrolizie, a produkty rozkładu – dwutlenek węgla i woda – są obojętne dla Twojego organizmu.

Czy to bezpieczny zabieg?

Polidioksanon używany jest w medycynie od lat 80. minionego wieku i ma opinię bardzo bezpiecznego tworzywa. Zabiegi z użyciem nici PDO należą do najmniej inwazyjnych, nie pozostawiają też śladów w postaci blizn.

Na które części ciała można użyć nici PDO?

Zabieg z zastosowaniem nici PDO może być wykonywany na następujące części ciała:

● twarz,
● dekolt,
● szyję (fałdy i zmarszczki),
● uda,
● brzuch,
● pośladki (rozstępy i zwiotczała skóra),
● ramiona,
● piersi (kształtowanie, ujędrnianie).

Cennik

Nici PDO

nici PDO mono / Screw – od 80 zł do 90 zł za nić (min. 5 nici)

nici Darvin – 5 nici 490zł, 10 nici 890zł

nici BARB 4D

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej