Mezoterapia

Mezoterapia igłowa – doskonała naturalna regeneracja

Wyobraź sobie najlepszy, w 100% naturalny krem, który nie musi pokonywać całej drogi od naskórka do miejsca swojego działania, dzięki podaniu techniką mezoterapii igłowej. Doskonale nawilży Twoją skórę i zastymuluje kolagen. Zainteresowana? To właśnie kwas hialuronowy – masz go w swojej skórze, pomaga utrzymać w niej wodę, dzięki czemu skóra jest napięta i jędrna. Z wiekiem mamy go coraz mniej, dlatego warto uzupełnić jego braki.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podaniu preparatu bezpośrednio do skóry właściwej. Najczęściej do zabiegu mezoterapii igłowej używamy nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem aminokwasów, krzemionki organicznej, kofeiny, antyoksydantów, minerałów i witamin, a także substancji rozjaśniających, dla wyrównania kolorytu. Substancje te nie byłyby w stanie przeniknąć tak głęboko z kremu codziennego użytku. Często też nie dostarczamy ich naszej skórze w wystarczającej ilości z dietą.

Mezoterapia igłowa, dzięki wykonaniu wielu nakłuć – punktów stymulacji, ma znaczącą przewagę nad mezoterapia bezigłową. Dzięki nakłuwaniu skóry poprawiamy metabolizm komórek, stymulujemy fibroblasty do wytwarzania włókien kolagenowych, wymianę starych komórek na nowe.  Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie i powoduje neoangiogenezę – wytwarzanie nowych naczyń, odżywiających i dotleniających skórę. Proces regeneracji i przebudowy skóry wymaga stymulacji i czasu. Dlatego właśnie zabiegi powinny być wykonywane w serii.

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej na skórę poddawaną iniekcjom, nakładam krem znieczulający z okluzją (30-45min). Przed procedurą oczyszczam i dezynfekuję powierzchnię naskórka. Preparat wprowadzam za pomocą cieniutkiej igiełki w odstępach co 0,5 – 1mc. Tak duża gęstość nakłuć zwiększa skuteczność zabiegu. Nakłucia są delikatnie odczuwalne i mogą powodować dyskomfort, ale zabieg nie jest traktowany przez pacjentów jako bolesny. Na zakończenie wklepuję krem odżywczo – pielęgnujący.

Mezoterapia igłowa – efekty i zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pod skóra widoczne są malutkie grudki preparatu, które wchłaniają się najczęściej w 1 dobie, mogą utrzymać się do 3 dni. Sporadycznie dochodzi do powstania niewielkiego zasinienia, które łatwo przykryć makijażem. Efekty zabiegu najlepiej oceniać po wykonaniu cyklu, jednak już po pierwszym zabiegu zauważymy znaczne rozjaśnienie, napięcie i nawilżenie skóry. Dzieje się tak dlatego, że każda cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody. Mezoterapia igłowa długofalowo wpływa pozytywnie na produkcję kolagenu, czyli rusztowania skóry. Regularnie wykonywana pozwoli uzyskać naturalny efekt liftingu i ujędrnienia. Rewitalizacja i odmłodzenie oraz większa elastyczność – to zyskamy dzięki mezoterapii igłowej. Dodatkowe efekty zależą od mieszanki substancji odżywczych, odpowiednio dobranej w zależności od zgłaszanego problemu. Składniki utrzymują się w skórze około 2-4 tygodni po zabiegu, a skóra ma piękny i zdrowy wygląd. Po wykonanej serii efektu utrzymają się około 6-12 miesięcy. Polecam wykonywanie zabiegów „przypominających” co około 9 miesięcy, w zależności od potrzeb i stanu wyjściowego skóry.

Mezoterapia igłowa – wskazania

W medycynie anty-aging ważne jest, by zahamować zmiany, powstałe na skutek działania stresu, szkodliwych czynników środowiska, promieniowania słonecznego, palenia tytoniu i starzenia się komórek organizmu. Mezoterapia igłowa to skuteczna metoda zapobiegająca starzeniu się skóry. Do każdego problemu klinicznego wybieramy odpowiednią mieszankę substancji, zawieszonych w kwasie hialuronowym.

– zmarszczki

– sucha skóra

– cienka skóra

– szara skóra

– przebarwienia

– cienie pod oczami

– worki pod oczami

– łysienie

– rozstępy

– cellulit

– wiotka skóra

– wypadanie włosów

– rewitalizacja okolic intymnych

Okolice najczęściej poddawane mezoterapii igłowej to twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, brzuch i  wargi sromowe.

Mezoterapia igłowa – przed zabiegiem

Nie jest wymagane przygotowanie do procedury, lepiej nie planować jej jednak bezpośrednio przed wyjazdem na wakacje, czy zaplanowanym solarium/ sauną . Ważne jest, by mezoterapia igłowa była wykonana w znieczuleniu kremem, dlatego zapraszam 45min przez wyznaczoną godziną zabiegu.

Cennik

Mezoterapia zalecany cykl 4 zabiegów (15% rabatu)

 • Teosyal Redensity I 550
 • Teosyal Meso 550zł
 • Teosyal Redensity I – 3 okolice 1350zł
 • Princess Rich 500 zł
 • Bioregen 500 zł
 • Neauvia Hydro Deluxe 500zł
 • NCTF®135HA 550zł
 • Dermaheal HSR 350 zł
 • pod oczy Dark Circle lub Eye Bag cena 390 zł
 • antycellulitowa 350 zł
 • na przebarwienia 350zł
 • skóry głowy 350 zł
 • okolice intymne (nawilżanie/usuwanie przebarwień) – 350-550zł

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej