Aqualyx

Aqualyx – „lipoliza” iniekcyjna

Aqualyx to nowoczesne rozwiązanie, będące skuteczną alternatywą dla popularnej, ale też inwazyjnej, liposukcji.  Zabieg „lipolizy” iniekcyjnej z użyciem preparatu Aqualyx nie wyłącza z życia codziennego.

Za pomocą deoksycholanu sodu zawartego w preparacie, doprowadzamy do adipocytolizy – czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Uwolniony z komórek tłuszcz zostaje metabolizowany przez organizm i wydalany. Lipoliza iniekcyjna to doskonały sposób na pozbycie się miejscowych nagromadzeń tłuszczu – Twój drugi podbródek, boczki, bryczesy, fałdy na plecach, wewnętrzna strona ud, oponka na brzuchu, okolica pośladków, kolan, ramion, karku, bawoli kark, a nawet pseudoginekomastia, czy tłuszczaki nie musza już być problemem!

Nazwa „lipoliza iniekcyjna” nie jest do końca prawidłowa, gdyż proces zachodzący po podaniu Aqualyx ma inny mechanizm. Jeśli interesuje Cię, czym różni się pojęcie „lipoliza iniekcyjna” od adpocytolizy, zachęcam do przeczytania mojego artykułu: Lipoliza iniekcyjna, liposukcja? Co to oznacza? W procesie adipocytolizy doprowadzamy do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych z zastosowaniem nowej techniki – intralipotrapii.

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg?

Lipoliza iniekcyjna przeprowadzana jest metodą intralipoterapii, która została opracowana dla większej skuteczności zabiegu. Podawanie wachlarzowe niewielkich ilości preparatu za pomocą długiej igły pozwala na równomierne rozprowadzenie Aqualyx. Zapewnia to także wyeliminowanie ryzyka powstania nieregularności na powierzchni skóry, co zdarzało się w przypadku podania preparatu techniką mezoterapii. W zależności od okolicy i powierzchni poddawanej lipolizie iniekcyjnej, zabieg trwa 10-30 minut. Podawanie preparatu jest więc szybkie, a także bezbolesne. Tkanka tłuszczowa nie ma bogatego unerwienia, a do samego Aqualyx dodawany jest środek znieczulający. Niektóre osoby odczuwają delikatne pieczenie.

Lipoliza iniekcyjna  – efekty i zalecenia po zabiegu.

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej obserwujemy objawy związane z indukcja kontrolowanego stanu zapalnego. Ocieplenie i zaczerwienienie skóry to normalne reakcje, a obrzęk jest wręcz pożądany i świadczy niejednokrotnie o skuteczności zabiegu. W pierwszym dniu po lipolizie iniekcyjnej okolica jest bolesna, zwłaszcza przy dotyku i ucisku. Wykładniki kontrolowanego stanu zapalnego – obrzęk, zaczerwienienie, ocieplenie i lekka bolesność często pojawiają się i ustępują niesymetrycznie. Nie należy się tym przejmować, gdyż istotna jest ilość podanego preparatu. Powyższe objawy utrzymują się około 3-10 dni.

Ostateczny efekt lipolizy iniekcyjnej zaobserwujemy po około 6 tygodniach od wykonania ostatniego zabiegu, jednak z każdym dniem będziemy widzieć coraz mniejszą ilość niechcianego tłuszczyku. Zależnie od okolicy ciała i grubości tkanki tłuszczowej możemy wykonać od 1 do 6 zabiegów lipolizy iniekcyjnej w odstępach 4tygodni.

Nawadnianie, dieta niskotłuszczowa i zwiększona aktywność fizyczna po zabiegu lipolizy iniekcyjnej, pozwalają na przyspieszenie metabolizmu uwolnionych z komórek tłuszczy. Dzięki temu skuteczność naszego naturalnego drenażu limfatycznego jest znacznie większa.

Lipoliza iniekcyjna  – wskazania.

Zabieg jest wskazany przy  miejscowym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej:

 • podbródek
 • brzuch
 • boczki
 • biodra
 • bryczesy
 • wewnętrzna strona ud
 • ramiona
 • fałdy na plecach
 • kaka
 • okolica pośladkowa
 • okolica kolana
 • bawoli kark
 • pseudoginekomastia
 • tłuszczaki

Uzupełnieniem lipolizy iniekcyjnej  które możemy zastosować po kilku dniach, jest przeprowadzenie zewnętrznego drenażu limfatycznego (specjalny masaż, presoterapia, endermologia). Poprawi to krążenie w naczyniach i zwiększy efektywność odprowadzania zawartości uwolnionej z komórek tłuszczowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

Cennik

Aqualyx – zabieg iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, technika intralipoterapii – brzuch, uda, bryczesy, boczki, fałdy na placach, okolica kolan, podbródek, chomiki, motylki na ramionach

 • cena za 1 ampułkę ze znieczuleniem 300 zł (zależnie od okolicy wymagana ilość ampułek 1 – 4 szt)
 • lipoliza podbródka – 300 zł
 • lipoliza podbródka i chomików – 400 zł

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej