Laser CO2

Laser frakcyjny CO2 – odmłodzona, ładniejsza i zdrowsza skóra

Jeśli szukasz sposobu na blizny, zmarszczki, rozszerzone pory czy rozstępy, to pomoże Ci zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2. To bez wątpienia jedna z najlepszych metod na odmłodzenie.

Laser frakcyjny CO2 zapewni głęboką i – co ważne – trwałą, regenerację i odnowę skóry. Laser usuwa część starych komórek i stymuluje tworzenie nowych. Dzięki zabiegowi Twoja skóra będzie widocznie odmłodzona, zyska wyrównany koloryt, większą gęstość, jędrność i sprężystość. Niechciane zmiany na w strukturze skóry zostaną zredukowane.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Zabieg wykorzystuje naturalną zdolność Twojego organizmu do odtworzenia uszkodzonej tkanki. Energia, która podczas użycia lasera dociera w głąb skóry, pobudza proces gojenia i pomaga w syntezie kolagenu.

Rozszczepioną wiązkę lasera kieruję przy pomocy urządzenia na wybrany obszar ciała. Frakcyjne działanie oznacza, że naświetlam punktowo fragment skóry – światło absorbowane jest przez wodę zawartą w jej komórkach. Zachodzi reakcja fototremiczna, podgrzana woda odparowuje. Promieniowanie powoduje niewielkie uszkodzenia w skórze właściwej , w postaci mikroskopijnych kolumn – obok uszkodzonych pozostają nienaruszone elementy tkanki. Laser „dziurkuje” skórę, dzięki temu lepiej się ona goi.

Efektem kontrolowanych uszkodzeń jest produkcja nowych włókien kolagenowych. W przypadku blizn, np. po trądziku, laser frakcyjny CO2 umożliwi prawidłową regenerację skóry. Blizna spłyca się, zmienia kolor i zanika. Skóra zyskuje jednolitą strukturę, jest wygładzona.

Przed rozpoczęciem zabiegu nakładam krem znieczulający. Zabieg trwa ok. 45 minut. Zazwyczaj zalecam 2–3 spotkania, co 3–4 tygodnie. Z zasady odmłodzenie skóry obejmuje 2 zabiegi, natomiast walka np. z dużymi bliznami, czy rozstępami, może wymagać nawet 6 zabiegów.

Laser frakcyjny CO2 – czego spodziewać się po zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu możesz czuć się, jak po intensywnym opalaniu. Przez kilka dni Twoja skóra będzie zaczerwieniona i wrażliwa. Dlatego wskażę, w jaki sposób ją pielęgnować (m.in. przemywając specjalnym preparatem oraz stosując środki przyspieszające regenerację naskórka). W okolicach oczu może pojawić się niewielki obrzęk. Po kilku dniach zauważysz, że zaczerwienienie zmieniło się w siateczkę drobnych brązowych punktów, które zostały po zabiegu i złuszczą się stopniowo. Proces ten będzie trwał około 3 – 5 dni.

Jeśli zabieg wykonywany był na twarzy, zalecam pozostanie w domu przez kilka dni po zabiegu, do czasu zmniejszenia zaczerwienienia oraz całkowitego złuszczenia się naskórka. Po tym okresie można już nakładać makijaż.

Skórę należy chronić przed słońcem i unikać solarium. Dlatego zalecam stosowanie kremów z wysokim filtrem przez przynajmniej miesiąc.

Pierwszy efekt użycia lasera frakcyjnego można ocenić po zakończeniu regeneracji skóry, jednak przez kolejne 3 – 4 miesiące będzie widać stopniowe zwiększenie napięcia oraz wyrównanie powierzchni skóry. Jest to czas potrzebny na wytworzenie wielu nowych włókien kolagenu. Technologia frakcyjna zapewnia szybkie gojenie – skóra „dochodzi do siebie” w około tydzień. W tym czasie łuszczy się i trzeba być przygotowanym na niewielką opuchliznę.

Laser frakcyjny CO2 – na jakie partie można go użyć?

Zabieg może być wykonywany na całym ciele, najczęściej na twarzy, dekolcie i szyi.

Laser frakcyjny CO2 – jakie są wskazania?

Zabieg doradzam osobom, które chcą się pozbyć/zredukować:

● zmarszczki,
● blizny potrądzikowe,
● blizny pooparzeniowe,
● blizny pooperacyjne,
● wiotką skórę,
● poszerzone pory,
● łojotok
● brodawki,
● włókniaki,
● rozstępy,
● uszkodzenia słoneczne.

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej