Depilacja VPL

Depilacja IPL – skóra idealnie gładka!

Brak zbędnego owłosienia to jeden z atutów zadbanej kobiety. Skóra, która bardzo długo pozostaje gładka, gwarantuje piękny wygląd i dobre samopoczucie. Pożądany efekt zapewni depilacja IPL.

Depilacja to niezwykle popularny zabieg wśród osób dbających o wygląd. Nie tylko pań – zbędne włosy coraz chętniej usuwają również mężczyźni. Seria zabiegów gwarantuje, że niechciane włoski bardzo długo nie pojawią się na Twoim ciele.

Na czym polega nowoczesna depilacja IPL?

Kluczem do sukcesu jest uszkodzenie mieszka włosowego. Dzięki temu wzrost włosa jest zahamowany i nie ma on szans na regenerację.

Podczas zabiegu korzystam m.in. z urządzenia Harmony XLPro firmy Alma (z głowicami Dye-VL oraz SHR), które wykorzystuje technologię IPL. To nowoczesne urządzenie działa podobnie jak depilacja laserowa, a procedura jest dla Ciebie równie bezpieczna i komfortowa. Więcej: światło skutecznie działa na wszystkie typy włosów, u osób o każdej karnacji skóry. Zabieg polecamy zwłaszcza dla osób z ciemna karnacją, u których użycie lasera bywa problematyczne.

Urządzenie emituje wiązkę promieni, która dociera do cebulki włosa. Melanina zawarta we włosach pochłania światło i zamienia je na energię cieplną. Wysoka temperatura niszczy cebulkę.

Podczas depilacji IPL światło działa tylko na mieszek włosowy. Przy odpowiednio dobranych parametrach, nie ma ryzyka poparzenia skóry, a jej podrażnienie po zabiegu jest ograniczone do minimum.

Depilacja IPL – jak wygląda zabieg?

Najpierw oczyszczam obszar, z którego chcesz usunąć włosy. Potem nakładam na skórę cienką warstwę żelu zabezpieczającego. Teraz mogę przystąpić do wykonania właściwego zabiegu.

Przesuwam głowicę po skórze, dokładnie naświetlając wybrany obszar Twojego ciała. Światło dociera do mieszków włosowych, jednak nie parzy zewnętrznej warstwy skóry. Podczas zabiegu możesz poczuć delikatne pieczenie.

Depilacja IPL jest szybka – zabieg trwa ok. 10–45 minut. Wszystko zależy od tego, z jak dużego obszaru ciała będę usuwała owłosienie.

Depilacja jest praktycznie bezbolesna. Urządzenie schładza skórę i dzięki temu poczujesz się bardziej komfortowo.

Po zakończeniu zabiegu Twoja skóra będzie zaczerwieniona, ale wystarczy kilkadziesiąt minut, żeby ślady po depilacji zniknęły.

Depilacja VPL

Oprócz IPL stosuję również inne nowoczesne rozwiązania. Używam Energist Ulraplus – urządzenia działającego na bazie technologii VPL, czyli intensywnego światła pulsacyjnego (Variable Pulsed Light).

VPL to odmiana IPL, która wykazuje większą skuteczność np. przy jasnych włosach. Zabieg z wykorzystaniem obu technologii wygląda podobnie. Jest dla Ciebie równie bezpieczny i komfortowy.

Ile zabiegów depilacji IPL trzeba wykonać, żeby trwale pozbyć się włosków?

Na działanie promieni reagują włosy w fazie wzrostu. Włosy przechodzą przez 3 takie fazy i dlatego zalecam minimum 5–8 sesji. Dzięki temu światło ma szansę zadziałać na każdy włos. Przerwa między zabiegami zależy od miejsca depilacji:

● ramiona i pachy – co 6 tygodni,
● okolice bikini – 6–8 tygodni,
● plecy i nogi – 8–10 tygodni.

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna. Efekt widoczny jest już po pierwszej sesji. Zauważysz ubytek ok. 30–40 proc. włosów.

Po wykonaniu pełnej serii zabiegów wystarczy jeden zabieg powtórzeniowy na rok, żeby utrzymać gładką skórę.

Przed zabiegiem depilacji należy zgolić włosy i unikać opalania (także na solarium).

Depilację IPL lub VPL zalecam osobom, które chcą się pozbyć zbędnego owłosienia lub mają problemy z wrastającymi włosami, a regularna depilacja (np. maszynką do golenia) drażni ich skórę.

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej