Słyszałaś o „wampirzym liftingu”? To popularna nazwa nowatorskiego i skutecznego zabiegu w którym wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe.
Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskiwany z krwi pacjenta (krwiopochodny). Od lat pomaga lekarzom, m.in. ortopedom i stomatologom. Jest skuteczny i bezpieczny, dlatego znalazł zastosowanie również w medycynie estetycznej. Służy do poprawy wyglądu i stanu skóry. Regeneruje ją i odmładza, sprawia, że jest jędrna i napięta. Pacjentki i pacjenci chwalą sobie naturalny efekt zabiegu.
Wraz z upływem czasu fibroblasty (komórki występujące w naszej skórze) wytwarzają coraz mniej kolagenu i elastyny. To niezbyt dobra wiadomość – skóra najpierw traci elastyczność, a potem pokrywa się zmarszczkami. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność tych zmian, z pomocą przyjdzie Ci osocze bogatopłytkowe. Preparat stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny oraz nowych sieci naczyń krwionośnych w skórze.
Osocze to mniej więcej połowa zawartości krwi. Dostarcza komórkom wszelkie potrzebne składniki odżywcze oraz usuwa „śmieci”, czyli produkty przemiany materii.
Aby użyć osocza np. do rewitalizacji skóry, należy pozyskać je poprzez wirowanie krwi, która jeszcze nie zakrzepła. Dzięki temu osocze zawiera płytki krwi (trombocyty), a w nich substancje biologicznie czynne (czynniki wzrostu). To właśnie te substancje są sojusznikami w walce o zdrowszą i ładniejszą skórę. Stymulują fibroblasty i pobudzają produkcję kolagenu, przyspieszając regenerację tkanek. Dzięki nim powstają nowe naczynia krwionośne, co sprawia, że skóra jest lepiej ukrwiona.
W jednym zdaniu: osocze bogatopłytkowe pobudza organizm pacjenta do odbudowy i rewitalizacji skóry.
Osocze bogatopłytkowe można nazwać koncentratem płytek krwi i innych ważnych składników, używanym do regeneracji i odbudowy skóry pacjenta. Im bardziej zagęszczony jest preparat, tym większa skuteczność zabiegu.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego trwa ok. godziny i składa się z kilku etapów. Najpierw pobieram krew żylną z ręki pacjenta (tuż przed zabiegiem). Krew trafia do probówki, która zawiera substancję uniemożliwiającą jej skrzepnięcie.
Kolejny etap to wirowanie krwi w specjalnym urządzeniu. Dzięki temu osocze i płytki oddzielają się od pozostałych elementów morfotycznych krwi.
Uzyskane osocze bogatopłytkowe wstrzykuję w skórę pacjenta (mezoterapia igłowa lub liniowo wzdłuż zmarszczek) do warstwy, w której występują fibroblasty.
Zabiegi wykonuję w cyklach 3–6 razy w odstępach 3–6 tygodni.
Osocze bogatopłytkowe można stosować w różnych częściach ciała. Najczęściej zabieg wykonuję w celu poprawy jakości skóry na:
● twarzy,
● dłoniach,
● szyi,
● dekolcie.
Preparat można również wykorzystać przy bliznach, przebarwieniach, czy rozstępach.
Osocze bogatopłytkowe świetnie pomaga przy gojeniu ran i zapobiega powstawaniu blizn. To nie wszystko. Jako maska może być użyte po bardziej inwazyjnych zabiegach w celu przyspieszenia gojenia.
Mam też dobrą wiadomość dla wielu panów, którzy chcą powstrzymać łysienie. Używam osocza bogatopłytkowego do stymulacji wzrostu włosów. Aplikuję preparat w owłosioną skórę głowy, mniej więcej co 2 cm. Ukłucia są mało bolesne, a efekt bardzo dobry. Po kilku tygodniach włosy stają się grubsze i bardziej gęste. Celem zabiegu jest powstrzymanie wypadania włosów i pobudzenie ich do odrastania. Potrzeba 4 – 6 zabiegów (co 2 – 4 tygodnie), żeby uzyskać pełny efekt. Preparat można stosować również u pań.
Osocze bogatopłytkowe to preparat własny, czyli całkowicie biokompatybilny i neutralny immunologicznie. Co to oznacza? Nie ma w nim sztucznych substancji. Jego użycie jest bezpieczne, pacjentowi nie grozi uczulenie.
Ślady po aplikacji osocza – zaczerwienienie, obrzęk – szybko znikają. Efekty zastosowania preparatu są dobrze widoczne już po kilkunastu dniach.
Efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowe to:
● odmłodzenie wyglądu skóry,
● lepsza elastyczność i gęstość skóry,
● wygładzone lub usunięte zmarszczek z czoła, okolic oczu, nosa i ust,
● jednolity kolor skóry,
● naturalny wygląd bez zmiany rysów twarzy
● lepsza kondycja i zmniejszenie wypadania włosów.
Zabieg z wykorzystaniem osocza przeznaczony jest dla osób:
● z wiotką, suchą, pozbawioną elastyczności skórą,
● ze zmarszczkami lub/i przebarwieniami,
● z bliznami, rozstępami lub śladami po trądziku,
● po zabiegach (np. ortopedycznych), wypadkach i leczeniu ran (np. przy stopie cukrzycowej)
● tracących włosy lub z włosami zniszczonymi
● z ryzykiem alergii na inne substancje
● które chcą zwolnić proces starzenia (profilaktyka – antyaging)
Copyright © 2018. Aleksandra Kowalczuk