PRX T-33 / PQAge

PRX -T33 oraz PQ Age – nowoczesne peelingi chemiczne

PRX i PQAge zawierają między innymi bardzo mocny kwas – kwas trójchlorooctowy (TCA), który do tej pory powodował silne łuszczenie skóry. Dzięki innowacyjnemu połączeniu TCA z innymi składnikami, zastosowanymi w PRX osiągamy głęboką regenerację, bez efektu złuszczania, bezinwazyjnie. Dzięki temu zabieg PRX możemy wykonywać o każdej porze roku!

PRX to biorewitalizacja skóry na najwyższym poziomie, nie wymagająca użycia igieł i długiej rekonwalescencji!

Unikalny skład PRX to gwarancja bezpieczeństwa i efektu:

  • kwas trójchlorooctowy 33% – takie stężenie zapewnia bardzo silne działanie stymulujące czynniki wzrostu fibroblastów, czyli komórek produkujących kolagen.

Przy zabiegach z użyciem samego TCA stosowane są stężenia 20-35%, bardzo rzadko sięgamy po 50% roztwór. Zwykle 33% kwas powoduje bardzo duże, płatowe złuszczanie. Dzięki połączeniu z nadtlenkiem wodoru, zastosowanym w PRX, uzyskamy wygładzenie, rozjaśnienie skóry, zmniejszenie wielkości porów poprzez regulację wydzielania sebum, usunięcie przebarwień i wygładzenie blizn, bez konieczności pozostania w domu przez tydzień po zabiegu!

  • kwas kojowy 5% – potwierdzona wieloma badaniami skuteczność tej substancji w leczeniu przebarwień, czyni z niej bardzo cenny składnik wielu produktów. TCA, głęboko wnikając w skórę, ułatwia również transport kwasu kojowego, co czyni PRX tak doskonałą mieszanką do walki z przebarwieniami. Działamy na przyczynę, ponieważ ten kwas hamuje tyrozynazę – enzym biorący udział w produkcji barwnika (melaniny). Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze zwalczają zmiany trądzikowe. Kwas kojowy jest również przeciwutleniaczem, przez co zatrzymuje wolnorodnikowy mechanizm starzenia się skóry

PRX to wyrób medyczny CE klasy I z 10 letnimi badaniami klinicznymi, objęty patentem światowym. PRX użyto do ponad 100 tysięcy zabiegów. Obecnie trwa rejestracja jako produkt leczniczy w leczeniu trądziku.

PRX – jak  wygląda zabieg?

Przed zabiegiem zmywam makijaż i dokładnie oczyszczam Twoją skórę, żeby zapewnić jak najlepszą penetrację PRX. Masaż twarzy zapewnia wchłonięcie preparatu. Zależnie od potrzeb skóry, stale obserwując jej reakcję, nakładam 2-5 warstw PRX. Całość trwa około 40 minut. Czasem PRX może powodować lekkie pieczenie, jednak większość moich pacjentów uważa go za najprzyjemniejszy zabieg medycyny estetycznej. Specjalny masaż twarzy, który stosuje, dodatkowo poprawia ukrwienie skóry, a delikatny drenaż limfatyczny okolicy oczu zmniejsza problem worków pod oczami.

PRX – efekty i zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie musimy dodatkowo dbać o skórę, tak naprawdę pozostaje nam cieszyć się efektami natychmiastowymi – napięciem i rozjaśnieniem skóry oraz czekać na efekty późniejsze, związane z zapoczątkowaniem procesu tworzenia kolagenu. PRX to zabieg idealny przez ważną imprezą – wykonany jednorazowo rozświetli i zapewni lifting, a zastosowany w serii ujędrni skórę na długi czas, ponieważ kwas TCA i kojowy stymulując produkcje kolagenu. Przebarwienia, nawet te potrądzikowe, zostaną rozjaśnione, dzięki czemu uzyskamy ujednolicenie kolorytu skóry. Właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne kwasów doskonale sprawdza się w terapiach przeciwtrądzikowych. Kwas TCA stosowany jest szeroko w terapii blizn – zagłębienia w skórze, jako pozostałość po trądziku, a nawet blizny pourazowe, mogą zostać skutecznie wygładzone. Głęboka penetracja preparatu zapewnia najlepsze efekty i działanie na najważniejsze komórki skóry, znajdujące się w skórze właściwej. Efekt liftingu i rozjaśnienia skóry zauważysz już po pierwszym zabiegu! Odmłodzenie, oczyszczenie, napięcie i rozjaśnienie – tego potrzebuje prawie każda skóra, czy Twoja też?

PRX – wskazania

Zabieg doskonały dla każdej grupy wiekowej. Wśród najmłodszych sprawdzi się w redukcji blizn po ospie, czy liszajcu. U młodzieży stosowany jest jako oczyszczanie twarzy. Stosowany u dorosłych w przypadkach melasy, rozstępów, profilaktyki starzenia, czy napięcia zwiotczałej skóry, także dekoltu i biustu.

– biorewitalizacja skóry (twarz, szyja, dekolt, biust, ciało)

– usuwanie przebarwień

– leczenie trądziku

– usuwanie zmarszczek

– wiotkie worki pod oczami

– leczenie blizn potrądzikowych i pourazowych

– sucha skóry

– rozstępy

– skóra wrażliwa

PRX – przed zabiegiem

Nie musisz przygotowywać się do zabiegu PRX, ani przechodzić pozabiegowej rekonwalescencji!

Czym jest zabieg PQAge? Przeczytaj ten wpis na blogu: PQ Age – rewolucja w świecie peelingów chemicznych

 

Zapraszam do kontaktu

+48 574 575 004

kontakt@klinikaimpresja.pl

Wróć do listy zabiegów

Wróć do strony głównej