PQ Age

PQ Age – rewolucja w świecie peelingów chemicznych

PQ Age jest całkowicie innowacyjnym peelingiem chemicznym.

W porównaniu do dotychczas używanych kwasów, PQ Age działa bardzo głęboko w skórze właściwej, ale bez naruszania zewnętrznych warstw naskórka. Zabieg PQ Age jest przyjemny i relaksujący. To więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą silnego i bardzo efektywnego zabiegu, bez dużej ingerencji i potrzeby rekonwalescencji.

Dlaczego PQ Age jest tak skuteczny?

W swoim składzie zawiera między innymi 34% kwas trójchlorooctowy – TCA. Jest to, obok kwasu fenolowego, jeden z najsilniejszych, kwasów stosowanych w medycynie estetycznej. Ma działanie silnie stymulujące fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu, dzięki czemu wygładza skórę, daje efekt liftingu i ujędrnienia. W medycynie używany już od dawna jako środek ściągający i antyseptyczny, co pozwala na bardzo skuteczna walkę z trądzikiem i zmianami zapalnymi, zmniejsza widoczność poszerzonych porów. Drobne blizny i nierówności skóry zostają odbudowane i skutecznie spłycone.

Kolejnym drogocennym składnikiem PQ Age jest kwas kojowy, w stężeniu 5%. Wspiera kwas trójchlorooctowy w działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, czyli zwalcza najczęstsze przyczyny trądziku. Obecność kwasu kojowego w peelingu PQ Age zapewnia doskonałe działanie przeciwutleniające. Walka z wolnymi rodnikami jest bardzo istotna w zabiegach Anti – aging, bo to właśnie one uszkadzają komórki i DNA. Proces starzenia zostaje spowolniony przez zachowanie właściwej budowy DNA i zdolności komórek do regeneracji. Kwas kojowy został uznany za jeden z najskuteczniejszych środków, używanych do leczenia przebarwień na skórze, gdyż działa na przyczynę problemu. Stabilizuje tyrozynazę, która jest enzymem biorącym udział w produkcji melaniny – naturalnego brązowego barwnika naszej skóry.

PQ Age nie złuszcza naskórka, jak standardowe silne peelingi chemiczne.

Jest to możliwe dzięki zawartości nadtlenku mocznika w stężeniu 5%. Takie dobranie składników zapewnia wnikanie substancji bardzo głęboko, bez uszkodzenia naskórka. Sam nadtlenek mocznika ma silne działanie rozjaśniające, przez co tworzy synergię i wzmocnienie efektu kwasu kojowego i TCA.

Peeling PQ Age nie tylko zabezpieczy komórki skóry przez wolnymi rodnikami, zastymuluje je do pracy, ale też dostarczy im energii, niezbędnej do dalszej pracy przy produkcji kolagenu i proteoglikanów. To zawarty w PQ Age 10% koenzym Q10 odpowiada za proces wytwarzania energii, dlatego zwany jest często eliksirem młodości.

PQ Age jest wyrobem medycznym, więc bezpiecznym i sprawdzonym. Regeneracja i ujędrnienie skóry na wysokim poziomie niejednokrotnie zaskoczyły moich pacjentów. PQ Age ma wiele wskazań do zastosowania, doskonale radzi sobie także z bliznami potrądzikowymi i pourazowymi oraz z rozstępami.

PQ Age jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego nawet w okresie letnim możemy kontynuować walkę z przebarwieniami. Innowacyjność PQ Age to właśnie możliwość stosowania silnego kwasu cały rok, podczas gdy większość procedur, pozwalających na uzyskanie tak spektakularnych efektów, możemy wykonywać jedynie zimą

PQ Age to preparat, który niedawno zawitał w gabinetach medycyny estetycznej, ale na pewno w nich pozostanie. PQ Age cieszy się pozytywną opinią wielu pacjentów, a także moją. Serdecznie polecam PQ Age jako lekarz, ale i zadowolony użytkownik.

Jak wygląda zabieg nową generacją peelingów chemicznych? Jakie są efekty i zalecenia po zabiegu?

Czytaj więcej o PRX -T33 oraz PQ Age – nowoczesne peelingi chemiczne