Opadające policzki

Opadające policzki

Opadające policzki zwane „chomikami” to widoczny objaw starzenia się twarzy. Wraz z upływem lat skóra traci bowiem jędrność i zaczyna przegrywać walkę z siłą przyciągania. Powstają w ten sposób nieestetyczne zmiany owalu twarzy, które najchętniej ukryłabyś przed światem.

Trudno jednak je zamaskować domowymi sposobami i za pomocą kosmetyków. Jak zatem pozbyć się „chomików”, wyostrzyć kontury żuchwy, przywrócić twarzy młody wygląd i odzyskać dobre samopoczucie?

Opadające policzki – skuteczne zabiegi

Jeśli chcesz ujędrnić twarz, nadać jej młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd, zalecam następujące zabiegi:

● Aqualyx,
● Wolumetria
● Ulthera HIFU,
● mezoterapia igłowa,
● nici PDO, nici BABR 4D,
● osocze bogatopłytkowe,
● PQAge,
● karboksyterapia.

Aqualyx

Skuteczna, nowoczesna i bezpieczna alternatywa dla popularnej, ale też inwazyjnej, liposukcji. Dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej z użyciem preparatu Aqualyx łatwo pozbędziesz się nagromadzonego tłuszczu m.in. z twarzy – opadających policzków. I to bez wizyty u chirurga!

Podczas zabiegu wprowadzam preparat (przy pomocy cienkiej igły) w tkankę. Zaczyna w niej wtedy działać deoksycholan sodu zawarty w Aqualyx, który rozbija komórki tłuszczowe. Następnie organizm rozkłada uwolniony z komórek tłuszcz i wydala go w postaci dwutlenku węgla i wody.

Cała procedura trwa 0,5 godziny. Podczas jej trwania możesz odczuwać pieczenie. Do preparatu Aqualyx dodaję substancję znieczulającą i dlatego zabieg jest bezbolesny.

Opadające policzki, w które zaaplikuję preparat będą natomiast boleć pod wpływem dotyku i  pozostaną spuchnięte przez kilka dni po wykonaniu procedury. Świadczy to o skuteczności zabiegu i jest wbrew pozorom dobrym znakiem!

Wolumetria

Wolumetria to zabieg z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego. Polega na przywróceniu odpowiedniej objętości w środkowym piętrze twarzy. Z wiekiem tkanka tłuszczowa policzków przesuwa się ku dołowi, dlatego uzupełnienie tej okolicy spowoduje podniesienie nie tylko opadających policzków, ale i zwisającej skóry i tłuszczu poniżej owalu twarzy, czyli „chomików”.

Zabieg ten cieszy się największym powodzeniem, gdyż daje bardzo naturalny efekt, buzia jest po prostu młodsza, ma przywrócone naturalne proporcje. Od razu po zabiegu wyglądasz znacznie lepiej, możesz tego samego dnia wyjść na spotkanie czy imprezę. Kwas hialuronowy układa się w tkankach do 2 tygodni. Przez ten czas nie masuj miejsc poddanych zabiegowi, żeby nie przemieścić preparatu. Efekt utrzymuje się około 1,5 roku,  opadające policzki zostają naturalnie uniesione.

Ulthera HIFU

Jeśli opadające policzki są Twoim problemem, ale nie chcesz słyszeć o zabiegu chirurgicznym – mam kolejną propozycję.

Ulthera HIFU to najsilniejszy lifting, do wykonania którego nie używa się skalpela. Ultradźwięki emitowane przez urządzenie działają w skórze właściwej lub głębiej.

Aparat Ulthera HIFU wykorzystuję do liftingu (zwiększenia napięcia i w efekcie – uniesienia skóry) oraz modelowania ciała i twarzy.

Jak działa Ulthera HIFU?

Ultradźwięki rozgrzewają tkankę w wybranym miejscu. Dochodzi do tarcia komórek na precyzyjnie dobranej głębokości – 3 i 4,5 mm, dzięki czemu powstają punkty koagulacji – miejsca, gdzie w przeciągu 3 miesięcy zostaną wyprodukowane nowe włókna kolagenowe, podtrzymujące owal twarzy. Skóra będzie bardziej napięta i uniesiona.

Podczas liftingu z użyciem Ulthera HIFU poczujesz ciepło. Po zabiegu na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienienie, ustępujące po kilkunastu minutach.

Mezoterapia igłowa

Wygląd „chomików” – opadających policzków, możesz poprawić dzięki kwasowi hialuronowemu, który aplikuję podczas zabiegu mezoterapii igłowej.

Nawilżona i gęsta skóra, bardziej napięta i elastyczna – to efekty kuracji, które nadadzą Twojej twarzy młody i zdrowy wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Kwas hialuronowy wprowadzam do naskórka lub warstwy środkowej skóry przy pomocy cienkiej igły. Preparat pobudza komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, a tym samym do regeneracji i rewitalizacji skóry. Dodatkowo ciało stymulowane jest samymi ukłuciami.

Proponuję Ci serię 4–6 zabiegów co 2–4 tygodnie. Potem warto pomyśleć o sesjach podtrzymujących efekty (2 – 3 razy w roku).

Nici PDO

Polidioksanon (PDO) – to nazwa tworzywa wykorzystanego do produkcji nici liftingujących czyli kolejnego dobrego sposobu na opadające policzki.

Nici liftingujące umieszczam w głębszych warstwach skóry używając bardzo cienkich igieł. Nici rozpuszczą się po ok. 9 miesiącach, ale w tym czasie wykonają pożyteczną pracę – pobudzą ciało do produkcji kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry.

Nici rozpuszczają się przez dłuższy czas, tworząc pod skórą stelaż utrzymujący Twoje opadające policzki we właściwej pozycji, dlatego efekt zaledwie kilku zabiegów widoczny będzie na Twojej twarzy do 2 lat.

Pierwsze zmiany jakości i wyglądu skóry zauważysz już po 3 – 4 tygodniach od wykonania procedury. Po 3 miesiącach skutek działania nici stanie się już doskonale widoczny.

Zależnie od wyjściowego stanu skóry, mogę polecić powtórzenie zabiegu po około 3-4 miesiącach i ewentualnie w 6-8 miesiącu od pierwszego spotkania. Dla zrewitalizowania skóry wystarczy już jeden zabieg.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskany z odwirowanej krwi. Najważniejsze, że jest on w pełni naturalny – przygotuję go z Twojej krwi pobranej tuż przed zabiegiem likwidującym opadające policzki.

Na tym jednak nie koniec zalet osocza bogatopłytkowego. Dzięki niemu skóra na Twojej twarzy stanie się gęstsza i bardziej elastyczna – pozwoli to na uczciwą walkę z grawitacją. Zyskasz młodszy wygląd.

Zabieg trwa ok. 45 minut. Po pobraniu krwi (z żyły na ręku) i jej odwirowaniu, wstrzykuję uzyskane osocze w skórę do warstwy, w której występują fibroblasty.

Preparat – dzięki zawartości czynników wzrostu, komórek macierzystych i limfocytów – stymuluje fibroblasty, pobudza produkcję kolagenu i przyspiesza regenerację tkanek. Dzięki temu powstają również nowe naczynia krwionośne, a skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona.

Mówiąc najprościej, osocze bogatopłytkowe zmobilizuje Twój organizm do odbudowy i rewitalizacji skóry.

Zabiegi u swoich pacjentów wykonuję zwykle w cyklach 4–6 razy w odstępach 4–6 tygodni. Po pierwszym zabiegu zobaczysz widoczne rozjaśnienie i napięcie skóry. Po kolejnych – opadające policzki będą wyraźnie uniesione.

PQAge

Bardziej gęsta i jędrniejsza skóra opóźni powstawanie „chomików” na twojej twarzy. Dlatego jeśli opadające policzki są Twoim problemem, to proponuję PQAge – nowoczesny peeling chemiczny, receptę na świeżą i dobrze nawilżoną skórę.

PQAge różni się od innych peelingów chemicznych. Jest skuteczny, ale jednocześnie możesz go bezpiecznie stosować, nawet jeśli masz wrażliwą skórę.

Po użyciu PQAge skóra stanie się jaśniejsza, pory będą zwężone, a małe blizny zostaną usunięte. Z kolei nadtlenek mocznika, jeden ze składników PQAge, zadba o odpowiednie nawilżenie naskórka.

Rekomenduję wykonanie 4–6 zabiegów z użyciem tej metody. Po takiej serii w pełni docenisz zalety peelingu PQAge.

Pozytywne efekty dostrzeżesz już po pierwszym spotkaniu. Skóra Twojej twarzy zyska „drugie życie”: ładniejszy wygląd, gładkość, nawilżenie i lepsze napięcie.

Podczas zabiegu stosuję techniki masażu dzięki czemu odprężam mięśnie mimiczne twarzy, zwiększa się także utlenowanie tkanek. Dodaję również elementy wspomagające drenaż limfatyczny, co powoduje lepszy spływ chłonki – przyczyny obrzęków i worków pod oczami.

To najprzyjemniejszy zabieg w mojej ofercie! Jeśli masz ochotę na relaks z niesamowitym efektem – zapraszam na zabieg PQAge.

(można go łączyć z niektórymi zabiegami – zadzwoń i zapytaj o POWER mezo)

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla. Jest bezpieczny, i bardzo skuteczny.

Dzięki tej procedurze pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu zgromadzonego w opadających policzkach, a twoja skóra odmłodnieje w wyniku wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

Dwutlenek węgla wprowadzę do Twojej skóry lub tkanki tłuszczowej używając urządzenia ze sterylną, cienką igłą.CO2 w tkance tłuszczowej niszczy komórki tłuszczowe, a lepsze ukrwienie pomaga usunąć tłuszcz z organizmu. Po aplikacji dwutlenku węgla istniejące naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu i szybciej powstają nowe.

W ramach karboksyterapii zalecam pacjentkom i pacjentom serię 6- 8 zabiegów, wtedy efekty są optymalne.

Zabieg bywa nieco bolesny, gdyż podczas aplikacji gazu poczujesz rozpychanie.Po zakończeniu terapii nie pozostają ślady i możesz niezwłocznie wrócić do codziennych zajęć.