Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy, to jeden z najczęściej występujących defektów skóry. Powstają wraz z upływem lat, na skutek działania słońca (promieni UV), rozmaitych urazów, używania leków czy zmian układy endokrynnego.

Zmiany hormonalne mogą być wywołane przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, hormonalnej terapii zastępczej, a także w stanach zapalnych przydatków, nadczynności tarczycy, ciąży. W starszym wieku przebarwienia skóry mogą być związane ze złą pracą wątroby. Szczególną ostrożność należy zachować podczas używania kosmetyków i perfum – niektóre mogą powodować przebarwienia na twarzy po kontakcie z promieniowanie słonecznym. U młodych osób przebarwienia na twarzy pojawiają się często w miejscach zmian trądzikowych. Komórki skóry – melanocyty – reagują na te bodźce nadmiernym wydzielaniem melaniny – barwnika nadającemu skórze jej koloryt. Poniżej znajdziesz listę zabiegów, które ułatwią ci pozbycie się niechcianych przebarwień na twarzy.

Twoją twarz, ramiona czy dekolt szpecą brązowe przebarwienia skóry? To mogą być piegi, plamy soczewicowate (starcze), przebarwienia pozapalne, melasma (ostuda) czy odczyny fototoksyczne np. po lekach. Pojawiają się na skórze przede wszystkim po 30 roku życia, a ma je niemal każda po 50 roku życia.

Chcesz się pozbyć przebarwień na twarzy? Medycyna anti-aging może ci pomóc!

Skorzystaj z jednej z metod, których używam żeby usunąć przebarwienia na twarzy:

● usuwanie przebarwień IPL i VPL
● mezoterapia
● peelingi chemiczne Cosmelan, Dermamelan
● PQ Age

Przebarwienia na twarzy – usuwanie z użyciem IPL i VPL

W tej metodzie do akcji wkracza światło, a konkretnie mówiąc wiązki promieni, które docierają w głąb skóry. Urządzenia wykorzystujące technologię IPL (Intense Pulsed Light) lub jej odmiana VPL (Variable Pulsed Light) działają podobnie do lasera. Są szybkie, skuteczne i bezpieczne.

Do usuwania przebarwień na twarzy i innych okolic używam dwóch platform: Alma Harmony XLPro oraz Energis UltraPlus. Obie są nowoczesnymi urządzeniami, używanymi w wielu gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie i posiadają certyfikat amerykańskiej Rządowej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Podczas zabiegu (trwającego zazwyczaj 10 – 30 minut) przesuwam głowicę po miejscu ciała, na którym występują przebarwienia. Światło o odpowiednio dobranej przeze mnie długości i energii dociera do warstw przebarwienia skóry, gdzie występują melanocyty – komórki produkujące barwnik. Melanina w nich zawarta absorbuje energię, ulega podgrzaniu, a potem zniszczeniu. Przebarwienia na twarzy początkowo ciemnieją i wysychają, następnie naskórek złuszcza się i odpada, zyskując naturalną barwę. Dzięki temu, że barwnik, melanina selektywnie pochłania światło, sąsiednie komórki pozostają nienaruszone.

Urządzenie posiada system chłodzący, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Dowiedz się więcej, jak usunąć przebarwienia na twarzy metodą IPL i VPL

PQ Age

Peeling chemiczny PQ Age zyskał sympatię pacjentów i lekarzy: jest to bardzo silny preparat, a jednocześnie bezpieczny. Dzięki zbuforowaniu kwasu, nie powoduje złuszczania naskórka. Możesz bez obaw zdecydować się na ten zabieg, nawet jeśli masz delikatną skórę.

Dzięki obecności kwasu kojowego w składzie, pozbędziesz się przebarwień na twarzy. Dodatkowo po wykonaniu PQ Age, Twoja skóra będzie gładsza, bardziej napięta i odmłodzona.

PQ Age w walce z przebarwieniami na twarzy– dlaczego warto?

● nie wymaga nakłuwania skóry,
● nie potrzebujesz okresu rekonwalescencji,
● jest bezbolesny,
● trwa ok. 40 minut
● już po pierwszym zabiegu zobaczysz efekt – przebarwienia będą jaśniejsze,
● można go wykonywać także latem.

Warto zdecydować się na 4 – 5 zabiegów z użyciem PQ Age (w odstępie 7 – 10 dni).

Mezoterapia

Usunięcie lub przynajmniej redukcję delikatnych przebarwień na twarzy gwarantuje mezoterapia igłowa. To popularny i małoinwazyjny zabieg, który wykorzystuje kwas hialuronowy, w którym zawieszone są substancje rozjaśniające przebarwienia.

Przed zabiegiem nakładam na twarz, czy też inne okolice, maść przeciwbólową. Preparat aplikuję wykonując serię nakłuć, używając do tego bardzo cienkiej igły. Kwas hialuronowy oraz zawarte w preparacie przydatne substancje (m.in. witaminy i aminokwasy) trafiają do skóry precyzyjnie w miejsce gdzie powstało przebarwienie. Co się dzieje później?

Koktajl dobieram odpowiednio do skóry, zawiera on wiele substancji o działaniu wielopoziomowym. Arbutyna zmniejsza syntezę barwnika, melaniny. Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry, przez co jest ona bardziej odporna na tworzenie się nowych przebarwień. Glutation jest najważniejszym antyoksydantem, naturalnie wytwarzanym przez nasz organizm. Wzmacnia dzięki temu działanie innych substancji depigmentujących. Kwas azelainowy jest zarówno antyoksydantem, jak i ma działanie hamujące melanogenezę. Aktywne kompleksy peptydowe wyrównują koloryt i rozjaśniają przebarwienia na twarzy po pierwszym zabiegu, z każdym następnym efekt jest coraz lepszy. Witamina C i kwas kojowy są powszechnie znane ze swojego działania rozjaśniającego. Stosuję między innymi takie preparaty jak White In, Dermaheal HSR, Aquashine

Mezoterapia igłowa jest doskonałym uzupełnieniem terapii przebarwień, obok lecznia światłem (IPL i VPL) i peelingów chemicznych. Zapobiega nawrotom problemu, warto więc zdecydować się na nią przed urlopem w ciepłych krajach.

Efekty redukcji przebarwień na twarzy mezoterapią igłową:

• Zmniejszenie aktywności enzymu odpowiedzialnego za zabarwienie skóry – tyrozynazy
• Zmniejszenie intensywności przebarwień
• Pobudzenie odnowy komórkowej
• Usuwanie wolnych rodników
• Rozjaśnienie i rozświetlenie skóry
• Poprawa elastyczności skóry

Jeśli chcesz mieć optymalne efekty zabiegu, proponuję wykonanie serii 4 – 6 zabiegów wykonywanych co 2 – 4 tygodnie. Jednak zależnie od problemu, zabieg można wykonywać nawet raz na 6 miesięcy.