Suche usta

Suche usta

Twoje suche usta może uratować kwas hialuronowy. To preparat znany ze swojego działania odmładzającego, ale znajduje on zastosowanie również w intensywnym nawilżaniu skóry.

Skąd się bierze skuteczność kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest cukrem złożonym odpowiedzialnym w naszym ciele za m.in. ściąganie cząsteczek wody. Im więcej przybywa nam lat, tym mniej jest go w skórze. Dlatego skóra traci jędrność i elastyczność, jest też gorzej nawilżona. Mroźną zimą i upalnym latem nawet młode usta bywają przesuszone, mimo stosowania najlepszych szminek.

Wtedy właśnie przychodzi czas, żeby sięgnąć po kwas hialuronowy.

Suche usta i kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się przy wypełnianiu tkanek miękkich. Dlatego w medycynie estetycznej używany jest m.in. do powiększania ust, które z wiekiem są coraz węższe i tracą wyrazistość. Można je powiększyć, ale także jedynie nieco uzupełnić ubytki, skupiając się na efekcie nawilżenia i nadania soczystości.

Suche usta można nawilżyć także bez efektu powiększenia, stosując nieusieciowany kwas hialuronowy. Dzięki innej budowie żelu, Twoje usta będą jedynie nieco większe przez pierwsze 1,5 tygodnia, a nawilżone pozostaną na długi czas. Jest to także dobry sposób, żeby sprawdzić, czy z większymi ustami będziemy się sobie podobać.

Jeśli chcesz powiększyć usta, ale boisz się efektu – nie zastanawiaj się już dłużej! Wykonaj zabieg z użyciem nieusieciowanego kwasu, zyskaj nawilżenie i malinowy kolor warg, a przy okazji zobacz, czy chciałabyś mieć większe usta na dłużej!

Pamiętaj, że kwas hialuronowy jest substancją naturalną, występującą w naszym ciele i dlatego jest w pełni bezpieczny. Praktycznie nie ma ryzyka, że Twój organizm zareaguje alergią na zabiegi z użyciem preparatu czystego kwasu hialuronowego.

Suche usta – jak wygląda zabieg?

Kwas hialuronowy wprowadzam cienką igłą w tkankę ust. Aby zapewnić komfort pacjentowi, stosuję znieczulenie. Niektóre preparaty zawierają też substancję znieczulającą, dzięki czemu odczucie bólu będzie znacznie mniejsze. Sam zabieg trwa ok. 30 minut.

Po wyjściu z gabinetu poczujesz, że Twoje usta są nie tylko większe i ładniejsze, ale także odpowiednio nawilżone. Dodatkowo przy użyciu kwasu hialuronowego mogę wykonać korektę asymetrii, przywrócić proporcję między wargą górną i dolną, odtworzyć tzw. rynienki oraz wygładzić zmarszczki wokół ust.

Po zabiegu wargi są spuchnięte przez 1-2 dni, największy obrzęk pojawia się następnego dnia rano. W miejscach wkłuć mogą pojawić się siniaki, jednak nie jest to regułą.

Większość pacjentów wraca do normalnego funkcjonowania po zabiegu, jednak jeśli wykonujesz zabieg pierwszy raz, zaplanuj wolny dzień, lub umówimy się na piątek.