Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe

Zniekształcające twarz pozostałości po trądziku sprawiają, że źle się czujesz, masz niską samoocenę i niechętnie patrzysz w lustro. Na szczęście jest lepszy sposób na blizny potrądzikowe niż ukrywanie ich pod podkładem. Oto, jakie rozwiązania oferuje Ci nowoczesna medycyna estetyczna.

Skóra Twojej twarzy jest zniszczona przez blizny potrądzikowe? Wybierz jeden z zabiegów, który gwarantuje trwałe i bezpieczne rozwiązanie problemu:

● laser CO2,
● PQAge,
● Plasmage,
● peelingi chemiczne,
● osocze bogatopłytkowe.

Blizny potrądzikowe – skuteczne zabiegi

Laser CO2

Laser frakcyjny CO2 zapewni głęboką i – co ważne – trwałą, regenerację i odnowę Twojej skóry. Laser usuwa część starych komórek i stymuluje tworzenie nowych.Dzięki zabiegowi skóra będzie widocznie odmłodzona, zyska wyrównany koloryt, większą gęstość, jędrność i sprężystość. Blizny potrądzikowe znikną lub zostaną zredukowane.

Jak wygląda zabieg? Wiązkę lasera kieruję przy pomocy urządzenia na wybrany obszar – tam, gdzie występują blizny potrądzikowe. Frakcyjne działanie oznacza, że jedynie punktowo naświetlam fragment skóry.

Promieniowanie powoduje niewielkie uszkodzenia w skórze właściwej – obok uszkodzonych pozostają nienaruszone elementy tkanki. Laser „dziurkuje” skórę, dzięki czemu lepiej się ona goi, a efekt resurfacingu skóry jest maksymalny.

Następstwem kontrolowanych uszkodzeń jest produkcja nowych włókien kolagenowych. W przypadku blizn potrądzikowych, laser frakcyjny CO2 umożliwi prawidłową regenerację skóry. Blizna spłyca się, zmienia kolor i zanika.

PQ Age

Peeling chemiczny PQAge podbija serca pacjentów i lekarzy: jest intensywny i jednocześnie bezpieczny dla skóry, także gdy problemem są blizny potrądzikowe.

Peeling nie drażni jej i nie powoduje złuszczania naskórka. Bez obaw możesz się na niego zdecydować, nawet jeśli masz delikatną lub suchą skórę. Zabieg można wykonywać również w lecie.

Po wykonaniu peelingu twoja skóra będzie bardziej napięta, gładsza, odmłodzona. Pozbędziesz się nie tylko blizn potrądzikowych– znikną również przebarwienia i drobne zmarszczki.

PQ Age na blizny potrądzikowe– dlaczego warto wybrać ten zabieg?

Zalety peelingu PQ Age:

● bezpieczny dla wrażliwej skóry;
● nie wymaga użycia igły;
● nie potrzebujesz rekonwalescencji;
● trwa ok. 40 minut;
● jest zupełnie bezbolesny;
● już po pierwszym zabiegu zauważysz efekt;
● można go wykonać przez cały rok (także latem).

Plasmage na blizny potrądzikowe

Plasmage świetnie radzi sobie nie tylko z nadmiarem skóry np. na powiekach. Zabieg z użyciem plazmy (materia naładowana elektrycznie, w stanie skupienia przypominająca gaz) pomoże również usunąć lub zmniejszyć blizny potrądzikowe na Twojej twarzy.

Do wykonania zabiegu używam urządzenia, w którym precyzyjnie reguluję natężenie energii. Plazma powoduje obkurczanie tkanek w wybranych punktach – odparowana skóra znika bez użycia skalpela. Dodatkowo wysoka temperatura mobilizuje komórki do odbudowy.

Po trwającym ok. 20 minut zabiegu potrzeba kilku dni rekonwalescencji. Skóra jest zaczerwieniona, pokryta strupkami, które odpadną po kilku dniach. Zabieg można wykonywać w okresie niskiego nasłonecznienia, najlepiej jesienią i zimą.

Jeśli masz głębokie blizny potrądzikowe, to potrzebnych będzie kilka sesji z użyciem Plasmage.

Zalety usuwania blizn plazmą:

● widoczna poprawa jakości i wyglądu skóry,
● zabieg jest mało bolesny i nieinwazyjny – skóra właściwa pozostaje nienaruszona,
● wyrównanie zagłębień spowodowanych przez blizny

Peelingi chemiczne

Bardzo popularny zabieg polegający na złuszczaniu naskórka przy użyciu substancji chemicznych.

Na skórę z bliznami potrądzikowymi nakładam wybraną substancję, do wykonania peelingu używam m.in. kwasów owocowych, kwasu trichloroctowego (TCA), fenolu oraz polihydroksykwasów (wśród nich glikolowego, salicylowego, mlekowego). Dzięki nim po zabiegu Twoja skóra będzie bardziej nawilżona, ukrwiona i jędrna. Organizm wyprodukuje więcej kolagenu i elastyny, a to ułatwi regenerację skóry i usunięcie blizn potrądzikowych.

Wystarczy jeden zabieg peelingu chemicznego, żeby zobaczyć pozytywne efekty na swojej skórze. Trzeba też pamiętać, że właściwe złuszczanie naskórka zacznie się po ok. 2 dniach (twoja skóra może być podrażniona przez kilka dni po zabiegu).

Podczas wizyty ocenię, ile sesji trzeba będzie wykonać, żeby usunąć lub zredukować blizny potrądzikowe na twarzy.

Zależnie od zastosowanego peelingu zabiegi można wykonywać albo jesienia i zimą, ale warto zwrócić uwagę na zabieg PQAge i PRX, które są hitem – przynoszą rewelacyjne efekty, używany jest silny kwas, a można je robić też latem, ponieważ skóra nie złuszcza się.

Osocze bogatopłytkowe

Użycie preparatu krwiopochodnego – osocza bogatopłytkowego – daje świetne efekty przede wszystkim u osób ze stosunkowo świeżymi bliznami po trądziku, ale nie tylko.

Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do regeneracji i odbudowy. Tkanka ulega odnowie i zyskuje lepszą strukturę. Po zabiegu twoja skóra będzie zdecydowanie gładsza, a blizny płytsze i jaśniejsze lub całkowicie niewidoczne.

Przed zabiegiem pobieram krew z twojej ręki, a potem przygotowuje jej składniki w specjalnym urządzeniu. W ten sposób uzyskuję osocze bogatopłytkowe.

Preparat wstrzykuję w skórę. Nie ma ryzyka powikłań: aplikuję substancję w 100 proc. naturalną. Polecam Ci wykonanie kilku serii zabiegów (w cyklach 3–6 razy w odstępach około 4 tygodni).