Worki pod oczami

Worki pod oczami – spędzają sen z powiek i rosną w siłę

Jeden z częstszych i najbardziej dokuczliwych defektów urody u mężczyzn i kobiet: worki pod oczami. Akceptujesz je, kiedy pojawiają się po zarwanej nocy. Gorzej, jeśli masz je na co dzień, a oczy – zamiast zdobić – nadają Twojej twarzy smutny i zmęczony wygląd.

Zmęczenie, uwarunkowania genetyczne, choroby (na przykład tarczycy czy nerek) – przyczyn powstawania worków pod oczami jest wiele.

Kiedy nie pomagają już domowe sposoby (przykładania plasterków ogórka czy schłodzonej łyżki) trzeba skorzystać ze zdobyczy medycyny anti-aging. Pamiętaj przy tym, że skóra wokół oczu starzeje się szybciej niż w innych miejscach ciała. Warto więc zadbać o siebie wystarczająco wcześnie, by worki pod oczami nie rozciągnęły skóry.

Masz worki pod oczami, cienie, opuchliznę wokół oczu albo opadające powieki? Proponuję Ci skuteczne i nowoczesne zabiegi, do których należą:

● mezoterapia igłowa,
● karboksyterapia,
● Ulthera HIFU,
● osocze bogatopłytkowe,
● Plasmage.

Mezoterapia igłowa – sposób na worki pod oczami

Podczas tego zabiegu używam preparatu Eye Bag Solution firmy Dermaheal. To koktajl zawierający peptydy biomimetyczne (m.in. Tripeptide-41, Nonapeptide-18, Oligopeptide-61) pomagające rozprawić się z workami pod oczami i towarzyszącej im opuchlizną.

Jak działa Eye Bag Solution? Peptydy wprowadzone do skóry podczas procedury mezoterapii igłowej usprawniają mikrokrążenie oraz zapobiegają zastojom limfatycznym i odkładaniu tłuszczu – tym samym redukują opuchnięcia i worki pod oczami.

To nie wszystko. Po użyciu Eye Bag Solution zauważysz, że zmarszczki w okolicach oczu są wygładzone, a skóra odmłodzona i rozświetlona.

Poprawa wyglądu widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Zalecam serię spotkań – 6 zabiegów w odstępach 1-2 tyg. Wtedy terapia da Ci najlepsze rezultaty.

Karboksyterapia

Dwutlenek węgla, to kolejny skuteczny i sprawdzony sposób na problemy ze skórą w okolicach oczu. Po jego zastosowaniu cienie i worki pod oczami zniknął, a twoje oczy odzyskają wyostrzony kontur. Karboksyterapia poradzi sobie również z nieestetycznymi poduszeczkami tłuszczowymi.

Jak wygląda karboksyterapia na worki pod oczami?

W trakcie zabiegu wstrzykuję w skórę i tkankę podskórną – używając pneumatycznego pistoletu z cienką igłą – skrupulatnie dobraną dawkę medycznego CO2.

Gaz usprawnia drenaż limfatyczny. Co to znaczy? Limfa (zwana też chłonką) to płyn tkankowy transportowany do węzłów chłonnych, a potem do krwioobiegu. Zastój limfy w tkankach podskórnych widoczny jest na zewnątrz jako worki pod oczami.

Po użyciu dwutlenku węgla organizm, w reakcji na chwilowy spadek ilości tlenu, „broni się”, tworząc nowe naczynia krwionośne, a już istniejące zostają wzmocnione. Krew lepiej krąży, komórki ulegają odnowieniu, a kontrolowany stan zapalny sprzyja produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg jest krótki, trwa 10 – 15 minut. Polecam serię 6 zabiegów wykonywanych co ok. tydzień.

Ulthera HIFU

Ulthera HIFU – silny lifting wykonany bez użycia ostrza – to kolejne skuteczne rozwiązanie na worki pod oczami.

Procedura jest nieinwazyjna i dzięki temu bezpieczna dla pacjenta. Ultradźwięki emitowane przez urządzenie Ulthera przenikają przez skórę i rozgrzewają tkankę wokół Twoich oczu. Skóra pozostaje nienaruszona.

Skoncentrowana energia ultradźwiękowa powoduje obkurczenie skóry (koagulacja tkanki), zniszczenie starego kolagenu i reakcję Twojego organizmu – powstają nowe włókna kolagenowe, a końcowym efektem jest regeneracja skóry i związana z tym poprawa jej wyglądu.

Po użyciu urządzenia worki pod oczami ulegają napięciu, a skóra jest wyraźnie młodsza.

Zabieg jest szybki – zajmie nie więcej niż 20–30 minut, a efekt długotrwały (nawet dwa lata). Co ważne, nie potrzebujesz rekonwalescencji i możesz od razu po zabiegu wrócić do codziennych obowiązków.

Likwidacja worków pod oczami przy pomocy Ulthera HIFU jest bezpieczna. Do okolicy oczu dedykowana jest specjalna głowica urządzenia, dzięki czemu wiem dokładnie, na jakiej głębokości Twojej tkanki działają ultradźwięki.

Osocze bogatopłytkowe

Wzmocniona, grubsza i bardziej jędrna skóra wokół oczu – takich efektów możesz spodziewać się po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego . Dzięki użyciu tego preparatu twoja skóra będzie lepiej ukrwiona i odżywiona.

Procedura podczas której wykorzystuję osocze bogatopłytkowe trwa około 60 minut. Korzystam z preparatu utworzonego z Twojej krwi. Pobieram ją tuż przed zabiegiem i odwirowuję w specjalistycznym urządzeniu.

Osocze wprowadzam do skóry wokół oczu używając bardzo cienkich igieł (mezoterapia igłowa). Cel jest podobny, jak w przypadku innych procedur – to stymulacja produkcji włókien kolagenowych i elastyny oraz pobudzenie organizmu do tworzenia nowych naczyń krwionośnych w skórze.

Dzięki osoczu bogatopłytkowemu tkanka jest lepiej ukrwiona i zregenerowana, dodatkowo grubsza, co mechanicznie utrzymuje skórę, a worki pod oczami zostają zlikwidowane.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny i nie grozi wystąpieniem uczuleń – używam preparatu przygotowanego z Twojej krwi, bez sztucznych dodatków.

Zabiegi wykonuję w cyklach 3–6 razy w odstępach 3–6 tygodni.

Plasmage

Plasmage pomoże Ci bezpiecznie usunąć worki pod oczami bez uszkadzania skóry skalpelem. Podczas zabiegu wykorzystuję plazmę – zjonizowaną materię, przypominającą stanem skupienia gaz, zawierającą cząsteczki naładowane elektrycznie.

Plazma emitowana przez urządzenie Plasmage prowadzi do obkurczania tkanek lub mówiąc bardziej obrazowo, odparowania skóry z dolnej powieki. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i gęsta, a limfa tworząca obrzęk przepychana jest do naczyń układu limfatycznego. W ten sposób worki pod oczami i nadmiar skóry ulegają niwelacji.

Na tym nie koniec. Wzmocniona, zagęszczona skóra jest w przyszłości mniej podatna na rozciąganie przez zbierającą się w tkance limfę.

Po trwającym ok. 20 minut zabiegu nie potrzebujesz długiej rekonwalescencji, możesz poruszać powiekami i nie musisz obawiać się blizn. Po użyciu Plasmage pojawi się jednak obrzęk, zaczerwienie i strupki, które znikną po kilku dniach.