Pierwsza, najważniejsza bariera ochronna naszego organizmu to skóra. Jej uszczelnienie zapewnia płaszcz hydrolipidowy, w którego skład wchodzi głównie woda i tłuszcze. Chroni on naskórek przed nadmierną utratą wody. Z różnych powodów zmniejsza się zdolność warstwy naskórka do wiązania wody i zdolność warstwy rogowej do produkcji lipidów. Skóra sucha jest chropowata, szorstka w dotyku, matowa, popękana, nieelastyczna, powoduje odczucie dyskomfortu, łuszczenie, świąd, pieczenie, szczypanie, odczucie napięcia i ściągnięcia – to oznaki, że nie działa ona poprawnie.
Może być to spowodowane stanami chorobowymi, takimi jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, zmiany hormonalne. Wpływ mogą mieć także czynniki zewnętrzne, środowiskowe, jak smog, przebywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, wiatr i mróz, opalanie, solarium, ciąża, przyjmowanie leków na nadciśnienie tętnicze. Procesy starzenia powodują mniejszą zdolność do produkcji tłuszczów – lipidów, tak potrzebnych suchej skórze. Jest to poniekąd błędne koło, gdyż skóra sucha szybciej się starzeje, pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne i kurze łapki.
Sucha skóra może być nadwrażliwa na działanie wody i kosmetyków, łatwo staje się podrażniona. Nie wolno zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu – powinniśmy przyjmować co najmniej 30ml/ kg masy ciała. W przeciwnym wypadku naszym problemem nie będzie jedynie sucha skóra, ale też cienie pod oczami.
• Do mycia stosuj preparaty o pH neutralnym dla skóry, najlepiej w postaci hipoalergicznej emulsji. Nie powinny one zawierać w swoim składzie alkoholu, ani mydła.
• Używaj kremów barierowych, lipidowych, dzięki czemu zatrzymasz wodę w suchej skórze – zwłaszcza w zimie. Kosmetyki powinny zawierać substancje higroskopijnie – PCA, wiążące wodę, kwas pantotenowy, który załagodzi podrażnienia oraz wysokie stężenie gliceryny. Dostępne są również preparaty chroniące suchą skórę przed działaniem smogu.
• Pamiętaj o nawadnianiu organizmu. Dieta powinna zawierać duże ilości warzyw, owoców, olejów roślinnych , antyoksydantów, ziaren i ryb morskich.
• Stosuj kremy z filtrem UV dobrej firmy. Ochronę przeciwsłoneczną zalecam dokładać na suchą skórę co 2 godziny.
Sucha skóra to prawdziwy horror dla wielu pań i panów. Kosmetyki, nawet te najlepsze, nie zawsze rozwiążą problem. Na szczęście możesz skorzystać z nowoczesnych sposobów medycyny anty-aging i cieszyć się zdrową i odmłodzoną skórą.
● mezoterapia igłowa,
● osocze bogatopłykowe,
● PQAge.
To świetna alternatywa jeśli masz już dość wklepywania kremów i efektów dalekich od ideału. Mezoterapia igłowa jest nowoczesną techniką, która wykorzystuje naturalną substancję (kwas hialuronowy), żeby Twoja sucha skóra była już zawsze odpowiednio nawilżona, zdrowa i młodo wyglądająca.
Podczas zabiegu aplikuję preparat bezpośrednio pod naskórek. Najczęściej stosuję preparat na bazie kwasu hialuronowego. To substancja występująca naturalnie w ludzkim organizmie, której jedna cząsteczka potrafi związać 250 cząsteczek wody. To dzięki niej Twoja skóra nie wysycha i nie wiotczeje. Preparat wzbogacony jest aminokwasami, krzemionką organiczną, kofeiną, antyoksydantami, minerałami i witaminami oraz substancjami rozjaśniającymi, które pomogą wyrównać koloryt.
Kwas hialuronowy wprowadzam bardzo cienką igłą. Wykonuję serię gęstych nakłuć. Zabieg jest praktycznie bezbolesny – przed jego rozpoczęciem nakładam krem znieczulający.
Pozytywne efekty zauważysz już po pierwszej sesji. Zwykle polecam wykonanie serii zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Kwas hialuronowy wykona pracę: doskonale nawilży suchą skórę, sprawi, że będzie ładniejsza i zdrowsza.
Jeśli jesteś wśród osób, którym doskwiera sucha skóra, to mezoterapia igłowa będzie dobrym antidotum. Zadziała bo:
● użyty jest w 100 procentach naturalny preparat czyli nieusieciowany kwas hialuronowy, który zwiąże wodę w Twojej suchej skórze
● nakłuwanie skóry poprawia metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty do wytwarzania włókien kolagenowych, następuje wymiana starych komórek na nowe,
● poprawia mikrokrążenie i powoduje neoangiogenezę – wytwarzanie nowych naczyń, odżywiających i dotleniających skórę,
● Szczegóły zabiegu z użyciem mezoterapii igłowej
Kolejne w pełni naturalne rozwiązanie w ramach medycyny anty-aging. Osocze bogatopłytkowe to preparat wykazujący silne działanie regenerujące, uzyskiwany z krwi pacjenta (krwiopochodny). Stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny oraz nowych sieci naczyń krwionośnych, dzięki czemu Twoja sucha skóra będzie odpowiednio odżywiona. Sucha skóra często jest cienka, widoczna jest na niej cieś naczyń. Dzięki temu zabiegowi odpowiednią ją zagęścimy.
Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi i innych ważnych składników. Pozyskuję go poprzez wirowanie krwi, która jeszcze nie zakrzepła. Krew pobieram tuż przed wykonaniem zabiegu. Procedura jest w pełni sterylna i bezpieczna. Zabieg trwa około 40 minut.
Jak na twoją suchą skórę zadziała osocze bogatopłytkowe? Pobudzi produkcję kolagenu, przyspieszy regenerację tkanek, ułatwi powstanie nowych naczyń krwionośnych – to wszystko sprawi, że skóra będzie lepiej ukrwiona i nawilżona.
Efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowe to:
● odmłodzenie wyglądu skóry,
● lepsza elastyczność i gęstość skóry,
● wygładzone lub usunięte zmarszczek z czoła, okolic oczu, nosa i ust,
● jednolity kolor skóry.
Szczegóły zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
PQ Age, to nowoczesny peeling chemiczny. Poradzi sobie nie tylko z bliznami czy przebarwieniami. PQ Age to również sposób na świeżą i dobrze nawilżoną skórę.
PQ Age różni się od innych peelingów chemicznych. Jest skuteczny i jednocześnie możesz go użyć nawet jeśli masz wrażliwą skórę. Po jego użyciu skóra będzie jaśniejsza, pory zwężone, znikną mniejsze blizny. Nadtlenek mocznika, jeden ze składników PQ Age, zadba o jej odpowiednie nawilżenie.
Rekomenduję wykonanie 4 – 5 zabiegów z użyciem tej metody. Po takiej serii w pełni docenisz zalety peelingu PQ Age. Pierwsze efekty zauważysz już po pierwszym spotkaniu. Twoja sucha skóra zacznie „drugie życie”: Zyska ładniejszy wygląd, gładkość, nawilżenie i lepsze napięcie. Wydzielanie sebum zostanie uregulowane.
● stymuluje skórę bez jej naruszania i złuszczania,
● można go wykonać przez cały rok (brak ryzyka fotouczulenia),
● odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze.
Szczegóły zabiegu z wykorzystaniem PQ Age.
Copyright © 2018. Aleksandra Kowalczuk