Zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne

Zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne oraz na szyi i dekolcie

Nie ma bardziej znienawidzonych oznak upływu czasu niż zmarszczki. Żeby opóźnić ich pojawienie się na skórze, kobiety i mężczyźni stosują najrozmaitsze triki: drogie kremy, masaże, peelingi czy maseczki. Wszystko to oczywiście cenne praktyki, ale pamiętaj, że nie sposób zatrzymać działania czasu. Kiedy uznasz, że nadeszła odpowiednia pora, żeby usunąć zmarszczki z twarzy, szyi i dekoltu, z pomocą przyjdą Ci osiągnięcia nowoczesnej medycyny anti-aging.

Osobiście proponuję Ci kilka sprawdzonych sposobów na ujędrnianie i wygładzanie skóry, które wykonuję w swoim gabinecie:

● mezoterapię,
● osocze bogatopłytkowe,
● wypełnienie kwasem hialuronowym,
● Plasmage,
● Ulthera HIFU,
● nici PDO,
● peelingi chemiczne,
● PQAge,
● karboksyterapię,
● laser CO2.

Mezoterapia

To doskonała alternatywa, jeśli masz już dość drogich kremów i efektów dalekich od ideału. Mezoterapia igłowa jest nowoczesną procedurą, która wykorzystuje kwas hialuronowy do nawilżenie i odżywienia skóry oraz wygładzenia zmarszczek.

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny (polisacharyd), który występuje w naszym organizmie np. w skórze. Jego rola jest nieoceniona: gwarantuje, że skóra jest odpowiednio nawilżona i nie wiotczeje. Działanie kwasu hialuronowego można porównać do gąbki, która chłonie i zatrzymuje wodę.

Podczas zabiegu wprowadzam preparat do skóry przy pomocy bardzo cienkiej igły. Robię serię nakłuć, jedno obok drugiego. Zabieg jest praktycznie bezbolesny – przed jego rozpoczęciem nałożę na Twoją skórę krem znieczulający.

Działam dwukierunkowo: kwas hialuronowy stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, odnowienia i wzmocnienia skóry, a dodatkowo tkanka stymulowana jest samymi ukłuciami.

Preparaty, których używam, są wzbogacone aminokwasami, kofeiną, krzemionką organiczną, minerałami, antyoksydantami i witaminami oraz substancjami rozjaśniającymi, które wyrównają koloryt skóry

Mezoterapia igłowa – zalety zabiegu

Procedura z użyciem mezoterapii igłowej jest bardzo skuteczna przy usuwaniu lub spłycaniu zmarszczek:
● gęste nakłuwanie skóry znakomicie wpływa na „podkręcenie” metabolizmu komórek, pobudza fibroblasty do tworzenia włókien kolagenowych, a stare komórki wymieniane są na nowe;
● tworzą się nowe naczynia – dzięki poprawie mikrokrążenia – które odżywiają i dotleniają skórę;
● skórę wzmacnia całkowicie naturalny preparat (nieusieciowany kwas hialuronowy).

Osocze bogatopłytkowe

Kolejne w pełni naturalne rozwiązanie, jakie stosuję w ramach medycyny anty-aging, to osocze bogatopłytkowe – preparat uzyskiwany z odwirowanej, własnej krwi pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, które skutecznie stymulują wzrost i regenerację komórek. Zabieg, zwany popularnie “liftingiem wampirzym” ułatwi Ci pozbycie się lub spłycenie zagłębień na skórze, wśród nich są zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne oraz na szyi i dekolcie.

Zabieg z użyciem osocza trwa około 60 minut. Preparat wstrzykuję w skórę do warstwy, w której występują fibroblasty.

Trombocyty zawarte w osoczu produkują czynniki wzrostu szalenie ważne dla regeneracji komórek skóry. Pobudzają komórki naskórka do odnowy, a fibroblasty do produkcji kolagenu.

Jak osocze bogatopłytkowe zadziała na Twoją skórę?

● pobudzi produkcję kolagenu,
● przyspieszy regenerację tkanek,
● ułatwi powstanie nowych naczyń krwionośnych.

W rezultacie Twoja skóra będzie wyglądała na młodszą, zyska lepszą elastyczność i gęstość, stanie się gładsza i o jednolitym kolorze.

Plasmage

Zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne oraz na szyi i dekolcie pomoże Ci pokonać innowacyjna technologia Plasmage wykorzystująca plazmę, czyli zjonizowany gaz, zawierający takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych.

Plazma ma wiele zastosowań w medycynie estetycznej ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo. Zjonizowana materia cechuje się bardzo wysoką temperaturą. Wiązka plazmy skierowana na zmarszczkę – Plasmage pozwala na bardzo precyzyjną interwencję – odparowuje zmieniony fragment skóry.

Przed rozpoczęciem procedury dobieram właściwe do potrzeb natężenie energii. Plazma powoduje obkurczanie tkanek w wybranych punktach – skóra zostaje odparowana czyli usunięta bez użycia ostrza skalpela, a dodatkowo wysoka temperatura mobilizuje komórki do odbudowy.

Po trwającym ok. 20 minut zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, a strupki znikną po kilku dniach. Zabieg najlepiej wykonywać jesienią. Rekonwalescencja po jego wykonaniu trwa 3–7 dni.

Zalety usuwania zmarszczek plazmą:

● poprawa jakości i wyglądu skóry. Efekt ocenimy po 3 miesiącach od zabiegu, tyle potrzeba czasu na zakończenie przebudowy skóry,
● zabieg jest nieinwazyjny – skóra właściwa pozostaje nienaruszona,
● brak powikłań pozabiegowych

Ulthera HIFU

Bezinwazyjny lifting twarzy skutecznie redukujący zmarszczki, wykonuję przy użyciu Ulthera HIFU .

Urządzenie emituje ultradźwięki, które przenikają zewnętrzną warstwę skóry (nie naruszając jej ciągłości) i rozgrzewają tkankę w wybranym miejscu.

Wiązka fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości powoduje kontrolowane mikro poparzenia na różnej głębokości tkanki. Organizm przystępuje do regeneracji i odbudowy uszkodzonych warstw skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej napięta, a zmarszczki zostają spłycone.

Podczas zabiegu poczujesz lekkie ukłucia i ciepło, ale po zakończeniu procedury na skórze nie ma zazwyczaj żadnych śladów (może wystąpićjedynie lekkie zaczerwienienie). Zabieg z użyciem Ulthera HIFU ma charakter “lunchowy” – czyli, że możesz go wykonać w przerwie na lunch! nie potrzebujesz rekonwalescencji i szybko wracasz do codziennych obowiązków.

Nici PDO

Nici liftingujące – wykonane z Polidioksanonu (PDO) – świetnie poradzą sobie z Twoimi zmarszczkami na czole, zmarszczki mimicznymi oraz tymi na szyi i dekolcie, a także innych okolicach.

Podczas zabiegu wszczepiam nici PDO w głębsze warstwy skóry. Używam cienkich igieł. Nici pozostaną w Twoim ciele do całkowitego rozpuszczenia (ok. 9 miesięcy).

Włókna stopniowo rozpuszczając się mobilizują organizm do produkcji białka (kolagenu), który odpowiada za elastyczność skóry.

Efektem użycia nici PDO będzie nie tylko redukcja zmarszczek – skóra stanie się gładsza i rozjaśniona.

Bardzo dużą zaletą nici liftingujących jest ich skuteczność, bo efekt estetyczny na szyi i dekolcie widoczny będzie do 2 lat. Pierwsze pozytywne efekty dostrzeżesz po 3–4 tygodniach od zabiegu, a po 3 miesiącach będzie wyraźnie widoczny. Zabieg można powtórzyć po około 3 – 4 miesiącach dla dłuższego utrzymania efektu.

Peelingi chemiczne

Zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne oraz na szyi i dekolcie usuniesz dzięki zabiegowi z wykorzystaniem peelingu chemicznego.

Do tego rodzaju peelingów używam m.in. kwasu trichloroctowego (TCA), polihydroksykwasów (wśród nich salicylowego, glikolowego, mlekowego) oraz fenolu.

Pod wpływem działania peelingów nastąpi złuszczanie naskórka, a organizm wyprodukuje nowe włókna kolagenu i elastyny. Ułatwi to regenerację skóry i usunięcie drobnych zmarszczek na czole, zmarszczek mimicznych, czy tych na szyi i dekolcie.

Peeling chemiczny pomoże utrzymać skórę Twojej twarzy, szyi i dekoltu w świetnej kondycji. Wygładzi ją i oczyści (m.in. usunie stary naskórek i płytkie zaskórniki), rozjaśni przebarwienia, nada świeży i młody wygląd. Skóra będzie lepiej ukrwiona, nawilżona i jędrna. Zwiększenie napięcia skóry na szyi i dekolcie spowoduje także rozprostowanie zmarszczek i umożliwi regenerację w miejscach „zagnieceń”.

PQ Age

PQ Age łączy w sobie dużą siłę peelingu z bezpieczeństwem – ma w swoim składzie ponad 30% jednego z najmocniejszych kwasów, a jednocześnie zabieg mogę wykonać również u osób z nieco bardziej wrażliwą skórą. To nowoczesny peeling liftingujący, który poradzi sobie jeśli Twoim problemem są zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne, przebarwienia czy blizny.

Po użyciu PQ Age Twoja skóra będzie jaśniejsza, pory – zwężone, a zmarszczki znikną lub ulegną spłyceniu. Poprawi się jej jędrność i napięcie, bo peeling ma też działanie antystarzeniowe.

PQ Age działa szybko i nieinwazyjnie. Nie narusza naskórka. Stymuluje skórę do regeneracji od wewnątrz.

Tajemnicą skuteczności peelingu jest jego unikalny skład. Wśród aktywnych składników znajdziemy m.in. kwas trójchlorooctowy (TCA, stężenie do 34 proc.), który odpowiada za stymulację skóry i czyni ją wygładzoną, jaśniejszą oraz zmniejsza wielkość porów, kwas kojowy świetnie radzący sobie z plamami pigmentacyjnymi oraz nadtlenek mocznika i koenzym Q10.

Zalecam 4–5 zabiegów z użyciem peelingu PQ Age. Już po pierwszej sesji Twoja skóra będzie bardziej nawilżona, odświeżona i napięta.

Zalety peeling PQ Age:

● odnowa skóry bez jej naruszania i złuszczania,
● do aplikacji nie trzeba używać igieł,
● możliwość wykonywania przez cały rok,
● nie powoduje podrażnień i przebarwień,
● połączenie delikatności i skuteczności – idealny peeling dla osób o wrażliwej skórze.

Karboksyterapia

Zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne oraz na szyi i dekolcie zredukujesz lub zlikwidujesz stosując medyczny dwutlenek węgla. To zabieg od lat popularny w gabinetach medycyny estetycznej i doceniany przez pacjentów ze względu na jego skuteczność oraz brak ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.

Jak wygląda procedura karboksyterapii? Medyczny CO2 wprowadzę do Twojej skóry i tkanki podskórnej. Użyje w tym celu urządzenia wyposażonego w cienką igłę.

Po ostrzyknięciu dochodzi do chwilowego zmniejszenia ilości dostarczanego do tkanek tlenu. Następnie naczynia zaczynają pracować sprawniej, dzięki czemu zwiększają dostawę tlenu do skóry. Mikroskopijne zrosty, które powstają niekiedy pod zmarszczką zostają uwolnione, dzięki czemu załamania zostają rozprostowane. Organizm rozpoczyna proces odbudowy i regeneracji. Zwiększa się metabolizm tkanek, skóra ma dostarczoną dużą ilość tlenu i substancji odżywczych. Efektem użycia medycznego CO2 jest odmłodzona, bardziej gładka skóra ze zredukowanymi zmarszczkami.

Jedna sesja karboksyterapii jest krótka, trwa ok. 20 minut. Swoim pacjentom polecam wykonanie 5–6 zabiegów co tydzień. Po zakończeniu kuracji na skórze nie pozostają ślady i można natychmiast wrócić do codziennych zajęć.

Dwutlenek węgla występuje w naszych organizmach dlatego nie ma ryzyka wystąpienia np. uczulenia czy uwrażliwienia skóry na promienie UV – z karboksyterapii skorzystasz przez cały rok.

Laser CO2

Laser frakcyjny CO2, to kolejna metoda wykorzystująca dwutlenek węgla do regeneracji i odnowy skóry.

Działanie lasera polega na stworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń fragmentów skóry na których występują zmarszczki. Część naskórka zostaje odparowana, ale obok pozostają nienaruszone fragmenty, co przyspiesza regenerację.

Po zabiegu dochodzi do przebudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych. Zmarszczki będą spłycone, a skóra jędrniejsza, jaśniejsza i bardziej sprężysta.

Procedura trwa 30 – 40 minut. Przed jej rozpoczęciem nakładam krem znieczulający pod okluzją. Podczas zabiegu przesuwam głowicę lasera ponad powierzchnią skóry. Po zakończeniu Twoja szyja i dekolt będą zaczerwienione i może pojawić się obrzęk. Te efekty znikną po 3–10 dniach.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo skuteczny. Pierwsze efekty zobaczysz po 2–4 tygodniach, a pełna zmiana jakości Twojej skóry będzie bardzo dobrze zauważalna po zakończeniu jej przebudowy i wytworzeniu maksymalnej ilości włókien kolagenowych, czyli po około 3 miesiącach.